V 25. týždni vstúpime do leta už aj z astronomického pohľadu. Aj keď Banská Bystrica nepatrí medzi najteplejšie lokality Slovenska, počas celého týždňa musíme počítať s maximálnou teplotou na úrovni okolo 30 stupňov Celzia.

DSC05106Pondelok (17.6.) bude už od skorých ranných hodín slnečný a teplý. Ráno už môžete do práce cestovať pokojne v krátkych tričkách, keď okolo siedmej hodiny budú už teplomery v Banskej Bystrici ukazovať okolo 24 stupňov Celzia. Popoludní obloha bez jediného oblaku prispeje k jej zvýšeniu až na 31 stupňov Celzia. S vysokou teplotou prichádza napriek prevažne jasnej oblohe možnosť búrky z tepla v popoludňajších hodinách.

Utorok (18.6.) by malo byť ešte o stupeň alebo dva teplejšie, a teda maximálne až 33 stupňov Celzia. Obloha bude naďalej prevažne jasná a bez rizika zrážok. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre vysoké teploty. Tie predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Streda (19.6.) bude dopoludnia ešte stále prevažne jasná. Popoludní môže oblačnosť narásť, a tak sa môžu vyskytnúť aj dažďové zrážky. Teplota vzduchu sa vyšplhá na maximálne 31 stupňov Celzia. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre vysoké teploty. Tie predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Štvrtok (20.6.) má byť podľa počítačových predpovedných modulov meteorologických serverov jasný, keď sa na oblohe môže dopoludnia objaviť len málo oblakov. Teplota vzduchu v tieni stúpne na najviac 32 stupňov Celzia. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre vysoké teploty. Tie predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Piatok (21.6.)  prinesie stále prevažne jasnú oblohu s miernym rizikom zrážok popoludní. Vzduch sa ohreje na maximálne 31 stupňov Celzia. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre vysoké teploty. Tie predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Sobota (22.6.) by predbežne mala znamenať náznak zmeny charakteru počasia nad Banskou Bystricou. Aj keď bude stále teplo, vzduch sa ohreje maximálne na 30 stupňov Celzia, popoludní začne narastať oblačnosť, z ktorej následne môže aj zapršať.

Nedeľa (23.6.) môže podľa predpokladanej predpovede priniesť prevažne zamračenú oblohu, z ktorej je pravdepodobná tak zrážková, ako aj búrková činnosť. Teplota vzduchu klesne ku maximálne 27 stupňom Celzia.