Polícia v Brezne vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v stredu (10.04.) o 15.40 hodine v obci Čierny Balog. K dopravnej nehode došlo tak, že 52-ročný vodič z Bacúcha, okres Brezno, na špeciálnom motorovom vozidle (sanitke) v smere Čierny Balog – Brezno v pravotočivej zákrute z doposiaľ nezistených príčin prešiel cez plnú deliacu čiaru do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim osobným motorovým vozidlom Nissan Almera, ktoré viedol 38-ročný vodič z Čierneho Balogu.

sanitka
Foto: ilustračné (Thinkstock)

Pri dopravnej nehode sa zranilo sedem ľudí.  Vodič sanitky utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní, 84-ročná žena sediaca v zadnom priestore sanitky utrpela ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní, 74-ročná žena  a 62-ročný muž taktiež zo sanitky utrpeli ľahké zranenia s dobou liečenia nad 7 dní. Vodič motorového vozidla Nissan Almara utrpel ľahké zranenia s dobou liečenia do 7 dní a jeho dve 17-ročné spolujazdkyne utrpeli taktiež ľahké zranenia s dobou liečenia do 7 dní.

Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 3-tisíc eur.  Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za prečin ublíženie na zdraví a do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.