Quantcast

Sedací vak je presne to, čo vám pomôže vychutnať si každý film, prečítať si knihu alebo sa iba tak vyvaliť, keď máte toho všetkého dosť bez toho, aby ste museli ležať na zemi. Nehovoriac o tom, akou zábavou sú sedacie vaky pre deti. Univerzálna hračka, z ktorej si môžu urobiť dráhu pre autá, bojové pole pre plastových vojačikov či maketu Mesiaca pri pristávaní vesmírnej sondy postavenej z Lega. Aké výhody však majú sedacie vaky a ako postupovať pri ich kúpe?

sedaci vak ccPoznáte výhody sedacích vakov?

Okrem toho, že sedacie vaky sú veľmi pohodlné a môžete si ich prispôsobiť presne podľa toho, čo idete robiť – ležať, sedieť, pololežať, polosedieť, sú aj veľmi spratné. Takže aj keď máte problém odniesť plnú tašku s nákupom, premiestniť sedací vak dokáže naozaj každý. Taktiež jeho spratnosť oceníte, keď bývate na siedmom poschodí bez výťahu. Existujú aj obrovské sedacie vaky, ktorými môžete nahradiť sedačku. A keby ste za pomoci presnej váhy chceli určiť, čo sa vám lepšie ponesie po úzkom schodisku, odpoveď je jasná.

Ako vybrať sedací vak

V prvom rade si musíte vybrať tvar sedacieho vaku – chcete okrúhly, obdĺžnikový či podobný kreslu. Tvar vaku vyberajte podľa toho, čo na ňom budete robiť, najuniverzálnejší je obdĺžnikový tvar. Dôležitá je aj veľkosť. Sedacie vaky do 250 litrov sú ako stvorené pre deti, no dospelí si s nimi veľa radosti neužijú. Vaky do 350 litrov sú už dostačujúce aj pre dospelých, no keď chcete využiť všetky výhody, ktoré sedací vak má, poobzerajte sa radšej po objeme okolo 450 litrov. Dajte si pozor na to, aby ste si nekúpili menej kvalitné vaky s repasovaným granulátom, ktoré vám vydržia kratšie. Tiež by ste mali vedieť, či vak budete používať v interiéri, alebo v exteriéri. V prípade druhej možnosti, vyberte si z ponuky metráže látok nepremokavý materiál a nechajte si urobiť odolný sedací vak. Ak si pri kúpe dáte pozor na toto všetko, sedací vak bude skvelým doplnkom vašej obývačky.