SaturnuS 1Jedna z popredných kapiel európskeho doom/deathu, kapela Saturnus z Dánska, pôsobí na hudobnej scéne už vyše dvadsať rokov a na svojom konte má štyri albumy.

Celosvetovo uznávanou sa stala v roku 2006 po vydaní tretieho albumu Veronika Decides To Die, následne v roku 2012 upevnila svoju pozíciu dodnes najaktuálnejším dielom Saturn In Ascension.

Saturnus sa na Slovensko vracia po bezmála ôsmich rokoch. V minulom roku musela kapela z dôvodu nešťastného zranenia gitaristu Rune Stiassnyho zrušiť plánované vystúpenie na Urpín Feste.

Návštevníkov februárového koncertu v Banskej Bystrici čaká nielen melanchólia, smútok a utrpenie ale aj dostatočná kompenzácia – Saturnus odohrá v pravej klubovej atmosfére špeciálny, až 130-minútový setlist! Ako support sa predstaví slovenská jednotka Samsara, ktorá je síce na scéne krátko, hrá však podobne temnú hudbu a tunajší ľudia ju už majú výborne prečítanú.

[youtube uSWbD9a7ZQU 640 390]

Koncert sa uskutoční 21. februára o 20. hod v Tirish Pube. Vstupné je 12 € v predpredaji v klube, alebo na info@tartaros.sk, na mieste je  15 €.