Tohtoročné Majstrovstvá Európy FISTC, ktoré sa budú konať v termíne od 18. do 21. februára, budú prebiehať na lyžiarskom stredisku Šachtičky v Nízkych Tatrách.

sachticky-zaprahy

Po minuloročnom Visegrad Cupe na Králikoch sa po roku opäť stretnú milovníci psích záprahov na Majstrovstvách Európy FISTC. Pre lepšie snehové podmienky tento rok organizátori na poslednú chvíľu presunuli dejisko pretekov do lokaliy Šachtičiek.

Vo štvrtok 18. februára podujatie zaháji otvárací ceremoniál o 17.30 h na námestí SNP v Banskej Bystrici.

Psie_zaprahy_Kraliky_18.2.2012_190Musheri z rôznych kútov Európy odštartujú na ďalší deň ráno o 10.00 h prvé kolo pretekov. Trate preteku budú vedené medzi Šachtičkami a Donovalmi. Vo večerných hodinách sa o zábavu postará plánovaná diskotéka na snehu.

Hlavná časť programu je naplánovaná na víkendové dni. Pre návštevníkov bude v sobotu a v nedeľu zároveň zabezpečená kyvadlová doprava z parkoviska na Pieninskej ulici. V sobotu aj v nedeľu bude od 12-tej hodiny prebiehať na hlavnej tribúne sprievodný program. Preteky v sobotu odštartujú o desiatej hodine, v nedeľu už o 9.00 h. Program v nedeľu uzatvorí o 16.00 h vyhlásenie víťazov.

Preteky psích záprahov majú na Slovensku dlhoročnú tradíciu. Ako jeden z veľmi obľúbených zimných športov má na Slovensku výborné podmienky, o čom svedčia aj Majstrovstvá Európy, či sveta, ktoré sa tu konajú už od roku 1996.