V utorok večer sa v Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici začala oficiálna časť rozlúčky so zosnulým katolíckym diecéznym biskupom Rudolfom Balážom, ktorý umrel nečakane na následky krvnej embólie minulú stredu 27. júla, modlitbou vešpier.

Smútočný sprievod pred pohrebnou svätou omšou v stredu 3. augusta 2011 sa začne o 9.30 hod. pred budovou biskupského úradu na Námestí SNP, sprievod končí vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie. O 10.00 hod. sa tu začne slávenie pohrebnej svätej omše.

O 16.00 h budú pohrebné obrady pokračovať so svätou omšou vo Farskom kostole Premenenia Pána v Nevoľnom. Nasledovať bude uloženie tela do hrobu na cintoríne v rodisku biskupa, rovnako v Nevoľnom. Obe omše budú vysielané v priamom prenose TV LUX a výlučne dopoludňajšia aj na Dvojke STV.

V Banskej Bystrici sú už uzatvorené ulice Horná Strieborná, Katovná, Lazovná, Kollárová (od križovatky na Komenského ul.), Bakossova (od Severnej ul.), Národná (od ul. Cikkerová), Kapitulská (od ul. Cikkerová), Námestie Štefana Moyzesa a Námestie SNP a to až do 15.00 h v stredu.