Záver augusta bude patriť mnohým podujatiam, ktoré sú určené okrem iných aj deťom a ich rodičom. Aj keď pravidelný prehľad víkendových podujatí vám prinesieme tradične v piatok, pozrite si, na ktoré podujatia v našom meste môžete zájsť na záver letných prázdnin.

Sobotňajšie oslavy výročia SNP

004Jedna z najlepších príležitostí pre rodičov, ako môžu svojim deťom priblížiť históriu Slovenska i Banskej Bystrice, sú bezpochyby oslavy výročia Slovenského národného povstania. Na jednu z najvýznamnejších udalostí našich národných dejín uplynulo 71. rokov. Aj keď tohtoročné oslavy, v sobotu 29. augusta, svojim rozsahom nedosiahnu na vlaňajšie okrúhle výročie, opäť je pripravený pútavý program pre dospelých i deti. Oficiálna časť osláv so slávnostným kladením vencov zúčastnených delegácií, vrátane najvyšších štátnych predstaviteľov, a príhovormi hostí, začne o 10-tej hodine. Až do večera bude v areáli Múzea SNP pripravený pestrý program. Chýbať nebudú ukážky Ozbrojených síl, výsadok parašutistov, ukážky práce modelárov, ale aj kultúrne vystúpenia vrátane koncertu Roba Grigorova, vystúpenia Cigánskych diablov a Sisy Sklovskej, slávnostného koncertu Štátnej opery, ale aj mimoriadneho kultúrneho programu Pamäť v kameni venovaného 60. výročiu múzea.

SIAF -Víkendové letecké dni

Azda najlákavejším programom pre rodiny s deťmi na záver prázdnin sú už každoročne Medzinárodné letecké dni SIAF na letisku Sliač. Tie sa tento rok konajú v posledný prázdninový víkend 29. a 30. augusta. Skladba programu aktuálneho ročníka je skutočne pestrá – svetoznáme letecké skupiny, stíhacie lietadlá domácich i zahraničných vzdušných síl, akrobatickí piloti i obrovský americký bombardér B-52 na statickej ukážke. Viac informácií nájdete v našich článkoch…

Nedeľné Leto v sieti

sietNová politická strana Sieť poriada po Slovensku letný program Leto v sieti, s ktorým zavíta v nedeľu 30. augusta aj do Banskej Bystrice. V parku pod Pamätníkom SNP budú od 14-tej do 18-tej hodiny pripravené kreatívne dielne, cirkusová škola žongľovania či chodenia na lane a cirkusové predstavenia. V programe sa predstaví aj speváčka Mária Čírová.

Otvorenie nového školského roka na Detskom jarmoku

djarmV sídle mestského centra voľného času na Havranskom 9, na konci Internátnej ulice doľava, chystajú na 1. septembra prvý Detský jarmok. Pripravené budú súťaže pre deti, netradičný šport cornholeči discgolf, tvorivé dielne na výrobu malých darčekov, ktoré deťom zostanú, maľovanie na tvár, skákací hrad, trampolíny, ale tiež workshop komunitného centra Fončorda. Deti sa zároveň budú môcť zapísať do krúžkov, ktoré budú môcť počas roka v CVČ navštevovať a zároveň sa o nich priamo na mieste dozvedia viac.

Utorňajšie Hurá do školy

rozlúčka s prázdninamiZatiaľ čo v CVČ sa už bude školský rok otvárať, miestni poslanci strany SMER-SD poriadajú tento rok spolu s primátorom Jánom Noskom tradičnú, už osemnástu, rozlúčku s prázdninami rovnako v parku pod Pamätníkom SNP. Tá sa uskutoční 1. septembra, a podobne ako na jarmoku o dva týždne neskôr, bude hlavným lákadlom koncert speváčky Kristíny. Atrakcie pre deti budú k dispozícii už od 16-tej hodiny, o osemnástej je naplánovaná spevácka súťaž Bystrická Superstar, o ôsmej večer vystúpi už spomínaná Kristína a program vyvrcholí od 21.00 h pyromuzikálnym ohňostrojom.