Ďalšie víťazstvo vo svojej športovej kariére si pre niekoľkými dňami v Holešove v Čechách vybojoval zverenec banskobystrického klubu bojových športov Firegym, thaiboxer Ivan Hatala.

Súperom dvadsaťjedenročného Ivana Hatalu bol český bojovník Matej Kubina. Po výborných troch kolách, kde Ivan celú dobu jasne dominoval, mu rozhodcovia pripísali bodové víťazstvo. Toto víťazstva je o to cennejšie, že zápas bol súčasťou turnaja ôsmich bojovníkov vo váhe do 71 kilogramov a Ivan sa posunul do ďalšieho, semifinálového kola. Absolútny víťaz turnaja, ktorého spoznáme 22. mája, získa od organizátora tréningový pobyt v Thajsku.

Ivan Hatala sa pod vedením trénera Martina Beláka venuje thajskému boxu už päť rokov. Je medzinárodným amatérskym šampiónom Youngblood z roku 2017 a má výbornú zápasovú bilanciu – 22 výhier, jednu prehru a jednu remízu. Do ringu v Holešove sa postavil prvý raz po nútenej zdravotnej pauze.

S Ivanom Hatalom sme sa porozprávali nielen o zápase v Holešove ale aj o jeho ďalších plánoch.

Ako si sa pripravoval na zápas v Holešove? Bola to dlhá príprava?

V tréningovom nasadení som permanentne. Tvrdšia príprava začala približne mesiac pred zápasom. Pripravoval som sa dvojfázovo. Okrem klasických tréningov thajského boxu, kde sme sa zameriavali hlavne na techniky, sparing a lapy, som do tréningu zakomponoval aj silovú prípravu. Dva týždne pred zápasom som zvýšil aj množstvo kardia v podobe behu. Viac som sa sústredil aj na cviky na výbušnosť a dynamiku, ktoré sú v zápase tiež veľmi dôležité.

Zápas bol vo vyššej váhovej kategórii než bežne zápasíš, prečo ste sa s trénerom rozhodli tento zápas zobrať?

Ponuku na zápas sme prijali na základe zaujímavých podmienok. Keďže je to pyramída s kvalitným obsadením bojovníkov, brali sme to ako výzvu a zároveň skúsenosť. Celkový víťaz pyramídy totiž dostane možnosť tréningového pobytu v Thajsku na celý mesiac a to je môj veľký sen. Urobím všetko preto, aby sa mi splnil!

A ako hodnotíš súpera v ringu, Mateja Kubinu?

Bol to veľmi šikovný fighter. Zápas som si užil. Mal som možnosť vyskúšať si natrénované techniky, ktoré mi neskôr v zápase vychádzali. Bol to tvrdý zápas, odnášam si z neho nielen výhru ale aj nové skúsenosti.

 Čo ťa čaká v najbližšej dobe?

Druhého mája sa predstavím na galavečere organizácie XFN v Brezne, v spolupráci s Double Red. Veľmi sa na tento zápas teším. Dovtedy, dúfam, že sa ešte dáky zápas vyskytne. A potom, dvadsiateho druhého mája,  zabojujem v semifinále a dúfajme, že aj vo finále turnaja, do ktorého som postúpil v Holešove.

Okrem zápasenia sa venuješ aj trénerstvu, vo Firegyme vedieš tréningy začiatočníkov.

Áno, venujem sa aj trénerstvu. A môžem povedať, že tréningy pre začiatočníkov vo Fire Gyme sú vhodné pre každého. Či už pre ľudí, ktorí si chcú zašportovať, nabrať kondíciu, alebo pre tých, čo chcú skúsiť niečo nové. Nie je dôvod mať strach z tréningov bojových športov. V našom gyme vítame nových členov s úsmevom!