Rok 2020 je v mnohých ohľadoch prekvapivým. Zatiaľ čo niektorým spoločnostiam sa náramne darí, tak druhé sa musia boriť problémami. Vo svete technológií a hier to platí obzvlášť.

Nové herné konzoly sú realitou

V priebehu tohto roka bolo predstavených viacero herných titulov, ktoré zaujali milióny hráčov. Rovnako boli predstavené aj nové herné konzoly Xbox X/S a Playstation 5, ktoré priniesli nevídaný výkon a nové technológie.

Svet hier ovládla mobilná hra Among Us

Vo svete hier však najväčším prekvapením je asi hra Among Us, ktorú si počas novembra mimochodom zahralo viac ako pol miliardy hráčov, čo nie je málo, ba naopak. Zaujímavosťou však je, že hoci hra ja nesmierne populárnou, tak na ich zárobkoch to nie je vidno. Mimochodom, hra je v súčasnosti ak nie najpopulárnejšou na svete, tak minimálne jednou z najpopulárnejších. Zaujímavosťou je, že predstavená ešte v roku 2018 a v tom čase neoslovila mnoho hráčov. Podarilo sa jej rásť až potom, ako ju začali propagovať YouTuberi.

Cyberpunk 2077 konečne vyšiel, no rozdelil hráčov na dva tábory

Bezpochyby treba spomenúť aj hru Cyberpunk 2077, od ktorej sa očakávalo, že bude hrou roka. Bohužiaľ sa tak nestalo, keďže hra nestihla vyjsť včas na to, aby bola do hlasovania zaradená. O tento titul sa teda pokúsi zabojovať až koncom budúceho roka. Aj keď išlo o jednu z najočakávanejších hier, po vydaní bolo množstvo hráčov sklamaných. Dôvodom je stav hry, v akom vyšla. Najväčšie problémy má hra na konzolách PlayStation 4 a Xbox One, kde je podľa mnohých hráčov nehrateľná. Na PC funguje Cyberpunk o niečo lepšie, no určite nie je v takom stave, v akom nám ju štúdio CD Projekt Red chcelo predstaviť. Nepochybne majú vývojári ešte čo robiť, aby hru opravili do požadovaného stavu.

Xiaomi bez ohľadu na krízu aj naďalej rastie

Na druhej strane, tento rok prekvapila spoločnosť Xiaomi, ktorá v predajoch dokonca predbehla v 3. kvartáli tohto roka aj americký Apple. Očakáva sa, že v priebehu nasledujúceho roka spoločnosť predbehne aj Huawei. Dôvodom je, že spoločnosti sa darí oslovovať nových zákazníkov, a to najmä mimo domáceho trhu, teda Číny. V súčasnosti v Európe ide o jedného z najrýchlejšie rastúcich predajcov smartfónov.

Za spomenutie tiež stojí povedať, že tento rok sa spoločnosti „roztrhlo vrece“ s novými zariadeniami. Dokonca už spoločnosť nečaká ani na pravidelné ročné cykly obmeny zariadení. Skvelým príkladom je predstavenie smartfónu Mi 10 z februára tohto roka, pričom len pár dní dozadu spoločnosť predstavila novú vlajkovú loď Xiaomi Mi 11. Rovnako spoločnosť predstavila aj novú nadstavbu MIUI 12.5. Ide tak o 2. veľkú aktualizáciu nadstavby v priebehu jedného kalendárneho roka. Našťastie si spoločnosť aspoň nechala predstavenie Pro verzie zariadenia Mi 11 do budúceho roka. Očakáva sa, že spoločnosť tento model smartfónu predstaví v priebehu februára.