Mesto Banská Bystrica v spolupráci s Centrom voľného času (Havranské 9) si pre malých i veľkých aj v tomto roku pripravili tradičné športové podujatie, ktoré sa každoročne teší záujmu a hojnej účasti. Banskobystrická plavecká 24 hodinovka opäť ponúka možnosť zaplávať si sto metrov pre zdravie.

plavanieKrytá plaváreň na Štiavničkách sa 27. decembra 2013 o 12.00 hod. už tradične stane dejiskom 17. ročníka populárneho plaveckého maratónu. „Veľmi ma teší, že Banskobystrická plavecká 24 hodinovka je ďalším z mozaiky tradičných podujatí, o ktoré javí záujem stále rastúci počet Banskobystričanov i návštevníkov z iných kútov Slovenska či sveta. Dúfam, že na sklonku roka si široká verejnosť nenechá ujsť toto mimoriadne podujatie a 17. ročník zaznamená  opäť rekordný počet účastníkov,“ skonštatoval primátor mesta Peter Gogola.

Pre širokú verejnosť je aj tento rok zabezpečený bezplatný jednohodinový vstup, pričom súťažiaci, ktorí sa zapoja do plaveckého maratónu a zaplávajú sto metrov získajú od organizátorov diplom, vybraní účastníci vecné ceny a nebude chýbať ani občerstvenie.

Sto metrov pre zdravie prišlo v minulom 16. ročníku odplávať rekordných 1 448 účastníkov a služby krytej plavárne využilo viac ako 2 530 návštevníkov.