Vo všeobecnosti môžeme povedať, že to, čo je robené na mieru, je najlepšie (čo je aj logické). Či ide o luxusný oblek, alebo nábytok v domácnosti. Alebo aj rôzne veci, ktoré pre efektívny chod potrebujú firmy.

Výroba na mieru nemusí znamenať dlhé čakanie

Potvrdí to ktokoľvek, kto pracuje vo firme (alebo ju vedie), ktorá vyrába určité produkty, je tesne pred odovzdávaním dôležitej zákazky a zrazu sa pokazí nejaká zdanlivá drobnosť ako napríklad tesnenie na dôležitom stroji. Čo robiť v takomto prípade?

Stroj je potrebné odstaviť, ale ako potom splniť termín zákazky? Nejaké tesnenia by sa aj našli, ale nepasujú tak, ako je potrebné. Sú skrátka potrebné tesnenia na mieru. Lenže nechať si vyrobiť tesnenia na mieru, to bude trvať dlho, nie?

Vôbec nie! Treba však mať spoľahlivého partnera, ktorý poskytuje služby expresnej výroby tesnení. A to dokonca do 24 hodín v prípade vhodného polotovaru skladom. Dlhšia odstávka strojov a ušlý zisk vám tak už hroziť nebudú.

Prispôsobiť potrebám si môžete aj manipulačnú techniku

Pri veciach, akými sú tesnenia, je celkom logické, že často je ich potrebné vyrábať na mieru. Ale čo napríklad nízkozdvižné paletové vozíky? Tie sa síce nevyrábajú úplne od základu podľa želaní zákazníka, ale dajú sa do značnej miery prispôsobiť. Podobne ako keď si kupujete nové auto a vyberáte si motor, prevodovku, či výbavu.

Čo sa dá prispôsobiť pri paletových vozíkoch? Napríklad dĺžka vidlíc, typ kolies, či dodatočná výbava v podobe ochrannej mreže, systémov pre terminály, alebo výbava, ktorá umožňuje používať vozík aj v nízkych teplotách, čo je potrebné pre mraziarne. To však zďaleka nie je všetko.

Pri niektorých vozíkoch si dokonca môžete zvoliť koncept ovládania. Joystick, dve rukoväte, riadiace ojo, či ovládanie e-driver. A to už môžeme hovoriť o skutočnom prispôsobovaní si paletových vozíkov na mieru.