Po piatich mesiacoch vynútenej prestávky sa futsalisti Banskej Bystrice predstavili na podujatí Futsal Cup 2021 v Nových Zámkoch. Mužstvo Ridop MIBA sa stretlo s dvomi súpermi z Varta futsal ligy.

Banskobystrickí futsalisti pricestovali na dvojzápas prakticky bez tréningu, keďže tréningový proces nemajú pre opatrenia povolený. Tímu chýbal kanonier Rafanides, ktorý do konca sezóny prestúpil do poľskej Bochnie. Tréner Martin Majling sa musel zaobísť aj bez Tužinského, či Mikulišina.

V sobotu večer nastúpil Ridop MIBA proti domácim futsalistom Nových Zámkov. Bystričania s vedomím, že hneď na druhý deň ich čaká ďalší zápas, pričom nevedeli odhadnúť svoje fyzické sily po dlhšej pauze, nastúpili do prvého duelu s defenzívnejšou taktikou. Zverenci Martina Majlinga vyčkávali na svoje príležitosti. Jednu z nich si vypracovali v 4. minúte, keď po peknej akcii Kráľa otvoril skóre Vajda. Od tohto momentu sa hráčom Ridopu MIBA darilo zodpovednou defenzívou eliminovať súpera až do záveru prvého polčasu, kedy súper vyrovnal na 1:1.

Banskobystrický tím v druhom polčase poľavil v aktivite a dal domácim viac priestoru, čo Novozámčania využili a išli do vedenia po brejkovej situácii. Mužstvo Ridopu MIBA následne vo viacerých situáciách podržal výborný Kušnír. Ten stál aj na začiatku akcie, z ktorej hostia vyrovnali, keď vyviedol loptu a po strele Marka skóroval navrátilec Peniak po hlavičkovom súboji s domácim brankárom. Bystričania však krátko na to hneď dvakrát inkasovali a napriek snahe v power-play sa im už nepodarilo vyrovnať. Problémy im narobil aj povrch gumenej plochy v Nových Zámkoch, na ktorí si hráči Ridopu MIBA nevedeli zvyknúť.

MŠK Mayerson Nové Zámky – Ridop MIBA Banská Bystrica 4:2 (1:1)

Góly Ridop MIBA Banská Bystrica: Vajda (Kráľ), Peniak (Marko).

Zostava Ridop MIBA Banská Bystrica: Kušnír – Šimo, Čief, Konder, Vajda, Bačo, Marko, Král, Telúch, Peniak, Vitek.

Futsalisti Banskej Bystrice v druhom zápase, ktorý sa odohral v nedeľu dopoludnia, od úvodu zvýšili aktivitu v ofenzíve. To sa im vyplatilo, keď kapitán Konder najprv svojou agresivitou získal loptu a po peknej individuálnej akcii otvoril skóre. O minútu na to Konder opäť vybojoval loptu a pripravil gól Markovi. Agresívna hra Ridopu MIBA si  vyžiadala daň v podobe šiestich faulov už v deviatej minúte zápasu. Jedinú desiatku však Levičania nepremenili. Naopak, na druhej strane skórovali opäť Bystričania, keď brankár Kušnír po svojom zákroku posunul loptu Konderovi s Vajdom a druhý menovaný rutinérsky prekonal brankára Bielika. Vzápätí však Levice znížili po rohovom kope a tečovanej strele, ktorá zapadla za Kušníra. Do polčasu mala ešte Banská Bystrica k dispozícii pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Konder.

Hráči Ridopu MIBA v druhom polčase nepoľavili z agresivity, ale aj súper pridal na dôraze a šance sa rodili striedavo na oboch stranách. Podarilo skórovať Bačovi, ktorý ťažil z prihrávky Krála a z nájazdu nedal šancu brankárovi Levíc. Od tohto momentu začali hrať Levice power-play, pri ktorej zneškodnil všetky ich príležitosti výborne chytajúci Kušnír. Na druhej strane po nádhernej akcii Bača s Telúchom skóroval druhý menovaný. Telúch nakoniec pridal aj svoj druhý gól, keď prečítal kombináciu Levíc pri ich hre bez brankára a do prázdnej brány zavŕšil vynikajúci výkon banskobystrického tímu v tomto stretnutí.

Futsal Team Levice – Ridop MIBA Banská Bystrica 1:7 (1:4)

Góly Ridop MIBA Banská Bystrica: Konder, Marko (Konder), Vajda (Konder), Konder (10m), Bačo (Král), Telúch (Bačo), Telúch.

Martin Majling, tréner Ridop MIBA Banská Bystrica:  „Naše dva zápasy po dlhom výpadku hodnotím pozitívne. V troch zo štyroch polčasov sme hrali zodpovedne, koncentrovane a agresívne. Mrzí ma druhý polčas s Novými Zámkami, v ktorom sa vytratilo naše nasadenie, čo rozhodlo o výsledku stretnutia. Všetkých chalanov musím pochváliť za prístup v obidvoch zápasoch. Veľmi nám pomohol aj taktický zámer s hrou brankára Kušníra aj na polovici súpera v oboch zápasoch, čím sme často držali loptu, šetrili sily, narúšali hru súpera a eliminovali jeho prípadný rozvíjajúci sa tlak. Verím, že bude zorganizovaný Futsal cup aj v apríli, aby sme odohrali zápasy ešte proti Prievidzi a Komárnu, kde si veríme na šesť bodov.“