V bratislavskej Hant aréne bolo od piatka do nedele na programe vrcholné podujatie domácich basketbalových súťaží. Muži aj ženy zabojovali o slovenský pohár a Slovenská basketbalová asociácia oceňovala najlepších basketbalistov roka 2013.

SKP Banska Bystrica - Iskra Svit, basketbal, Banská Bystrica, 16.12.2013 grznar richard
Druhý najlepší slovenský basketbalista roka 2013 Richard Grznár pôsobí v ŠKP pod trénerskou taktovkou svojho otca Miroslava.

Basketbalisti ŠKP Banská Bystrica nedokázali v štvrťfinálovom dueli Slovenského pohára nadviazať na domácu ligovú výhru s Nitrou a favoritovi podľahli v pomere 77:93. Hráči Nitry sa neskôr prebojovali až do finále, kde podľahli víťazovi pohára zo Svitu.

Z  Final Eight Slovenského pohára basketbalistiek boli tento rok najúspešnejšie, podľa očakávaní, basketbalistky Good Angels Košice. Príjemne prekvapili banskobystrické basketbalistky, ktoré si účasť v pohárovom turnaji vybojovali ako najlepší tím západnej skupiny prvej ligy. ŠKP 08 napokon skončilo v extraligovej osem člennej konkurencii na 7. mieste. Piešťanským čajkám podľahli Banskobystričanky 59:98, Slovanu 52:69, ale a v dueli o siedme miesto vyhrali nad extraligovou Petržalkou 53:51. Naše mladé basketbalistiky o všetkom rozhodli v poslednej desaťminútovke, ktorá skončila 18:10 v ich prospech.

V nedeľu zároveň prebehlo oceňovanie Slovenskej basketbalovej asociácie za rok 2013. V kategórii najlepší basketbalista skončil Richard Grznár z ŠKP na druhom mieste za Radoslavom Rančíkom. Ďalší hráč ŠKP Milan Žiak, sa umiestnil na desiatom mieste. V rámci oceňovania mala Banská Bystrica zastúpenie aj v kategórii mládežníckych trénerov, keď bol na druhom mieste zaslúžene ocenený úspešný tréner ŠKP 08 Miloslav Michálik.