Mnohí si to nepamätajú, ale boli časy, keď sa tenisky obyčajných smrteľníkov vyrábali čisto z plátna alebo v lepšom prípade z kože. Potom niekedy v 80. rokoch prišla Nike so svojimi revolučnými teniskami a už nič z toho, čo sme si spomenuli, nebolo tak  ako predtým.

Väčšina tenisiek Nike má odvtedy v podrážke zabudovanú jednotku vzduchového odpruženia. Ide o malú, ale robustnú komoru, v ktorej je stlačený vzduch. Tým je špeciálne vytvorený a dlhodobo testovaný plyn, ktorý sa používa aj pri výrobe prilieb pre kozmonautov, v teniskách nachádza svoj priestor v pružnom materiáli zvanom polyuretán.

Pri došľape sa táto oblasť tenisiek Nike Air Max stláča, absorbuje energiu a odvádza ju k chodidlu bežca alebo chodca. Po stlačení sa tak topánka vráti do pôvodného tvaru a je pripravená na ďalší krok.

Vzduchová komora je pre chodidlo tá najlepšia opora

Asi každý jeden z nás veľmi dobre vie, že spoločnosť Nike vyvinula niekoľko techník, ktoré sa používajú v rôznych modeloch, kde každý z nich poskytuje chodidlu určitý stupeň absorpcie nárazov. Ani rada Nike AF1 vás preto v tomto smere určite nesklame.

Systém Air technológie je mimoriadne ľahký, čo pôsobí na športovcov, ale aj bežných ľudí, ktorí musia na svoje výkony alebo náročnú chôdzu vynaložiť s touto obuvou menej energie.

Mimochodom, vedeli ste, že vo všeobecnosti, ak urobíme 40 krokov za 20 sekúnd, naša chôdza je pomalá, ale začína nám prinášať výhody? Skvelé, no nie? 45 až 49 krokov je už tréningová chôdza, nazývaná stredne aeróbna. 50 a viac krokov je rýchla chôdza, nazývaná aerobik.

Nike Air sa dajú vďaka svojej všestrannosti použiť na rôzne druhy športov, a teda aj na takúto „bežnú“ chôdzu. Svaly a kĺby nôh sú vďaka nim chránené a predchádza sa bolestiam spôsobeným príliš silným nárazom. Topánka si navyše pri vysokej záťaži zachová svoj tvar a dlhú životnosť.

Za výhody týchto tenisiek môže aj fakt, že vzduchová komora sa nepoužíva iba v päte, ale môže byť integrovaná aj v prednej časti alebo pozdĺž celej podrážky. Môžeme teda s pokojným svedomím a vedomím tvrdiť, že vzduchová komora je pre chodidlo tá najlepšia opora.

Technológia obuvi, ktorú oceníte pri nárazových športoch

Nike Air Max, ktoré nájdete v tom najlepšom prevedení na Flexdog, sú zaručenou ochranou proti nárazu vďaka maximálnemu objemu vzduchu v kvalitnej gumovej podrážke. Pomocou tejto metódy je možné nosiť tenisky nielen v meste alebo na prechádzke po parku, no oceníte ich aj pri náročných nárazových športoch.

Ide o unikátnu technológiu, pri ktorej sa kúsky plastu spájajú s vlastnosťami metódy Air Max a vytvárajú ešte lepšiu výstuž a mäkší krok.

Tenisky sú vyrobené z materiálu tak odolného, že by im nemalo hroziť žiadne riziko poškodenia a zároveň priniesť chodidlám doteraz nedosiahnutú úroveň ľahkosti. Stačí sa o tom len presvedčiť a na Flexdog si tieto a iné mnohé kvalitné tenisky nájsť.