Aj keď pri kompletnej rekonštrukcii kuchyne často svoju pozornosť zameriavame na to najvýraznejšie, napríklad na celkový dizajn kuchynskej linky, či na výber spotrebičov, kuchyňu netvorí len to, čo púta najviac pozornosti. Ak chcete, aby vám zrekonštruovaná kuchyňa vydržala dlho ako nová, musíte venovať dostato pozornosti aj detailom.

Výber škárovačky netreba podceňovať

Takýmto detailom môže byť aj výber kvalitnej škárovacej hmoty. Rozhodne totižto neplatí, že môžete na celú domácnosť použiť rovnakú škárovačku. Treba brať do úvahy faktory, ktoré budú na škárovačku vplývať v danej miestnosti.

Konkrétne v kuchyni je potrebná čistota, ľahká udržiavateľnosť a hygiena. Epoxidové škárovačky určené do kuchyne splnia všetky tieto požiadavky. Sú nenasiakavé, ľahko čistiteľné a tým pádom aj hygienické. Môžete tak variť bez akýchkoľvek obáv.

Výber jedálenského stola nie je len o tom, ako vyzerá doska

Okrem kuchynskej linky býva v kuchyni najviac vyťažovaný pochopiteľne aj jedálenský stôl. Práve na ňom predsa zvyčajne konzumujeme „výsledky“ nášho snaženia sa za kuchynskou linkou. A často je jedálenský stôl miestom, kde sa stretáva celá rodina.

Možno sa teraz pýtate, ako sme od detailov, akými je spomínaná škárovačka, prešli k jedálenskému stolu? Veď ten rozhodne nie je detailom. Stôl sám o sebe nie, ale o stolových nohách to už povedať môžeme.

Množstvo ľudí totižto pri výbere jedálenského stola pozerá hlavne na jeho dizajn, respektíve dizajn stolovej dosky. Nohám sa až taká pozornosť nevenuje a pritom sú to práve stolové nohy, ktoré majú najväčší vplyv na životnosť stola, keďže držia nielen celú dosku, ale aj to, čo na ňu položíme. To samozrejme neznamená, že sa nemôžu podieľať aj na celkovom dizajne kuchyne, stačí si správne vybrať.