V dnešnej dobe corona vírusu je o kúpu chaty alebo chalupy veľký záujem. Je to samozrejme z dôvodu že rodiny chcú byť v bezpečnom prostredí a tiež absenciou iných možností trávenia voľného času.

Chaty sú často krát ale v zlom stave a je potrebné ich rekonštruovať. Typickým príkladom s ktorým sa môžete stretnúť je aj azbestová strecha. Jedná sa o materiál ktorý je potrebné odborne demontovať a zlikvidovať kvôli jeho vplyvu na zdravie. Likvidácia azbestovej strechy alebo rúr je možná iba odborne spôsobilou firmou.

Ďalšou častou požiadavkou nového majiteľa je samozrejme prístup k vode. Ak sa jedná o nehnuteľnosť v obci tak je väčšinou možné napojenie sa na obecný vodovod. Pri vzdialenejších objektoch je ale potrebné počítať s tým že tam vodovod nie je potiahnutý. Tu prichádza do úvahy jedine vlastná voda. Dnes sa prakticky robia iba vŕtané studne. Firiem je na trhu dostatok ale vybavenie a skúsenosti nemá každý. Vŕtanie studne na strednom Slovensku prebieha v rôznych podmienkach. Nie je to isté keď vŕtate do pevnej skaly a keď vŕtate do pieskového alebo štrkového podložia. Keď toto všetko úspešne zvládnete, tak si budete môcť vychutnávať pobyt v prírode či už jazdou na elektrobicykli, turistikou alebo v zime lyžovaním.