Po piatkovej prehre v Lugane čakal na slovenského majstra už v nedeľu ďalší vonkajší zápas v rámci Hokejovej Ligy Majstrov na ľade JYP Jyväskylä. V prvom vzájomnom meraní síl vyhral fínsky zástupca pod Urpínom 6:1 a barani chceli v odvete vrátiť svojmu súperovi požičané.

Tréner Banskej Bystrice Dan Ceman očakával ťažký zápas a nabádal, aby jeho zverenci mali dobrý vstup do stretnutia. Hostia však už po 70-stich sekundách faulovali. Jyväskylä svoju početnú výhodu po ôsmich sekundách aj využila, keď strelu Kaltevu tečoval za bezmocného Baroša Immonen. Celá prvá tretina bola poznačená početnými vylúčeniami.  V 8. minúte sa prvýkrát vážnejšie ozvali aj hokejisti spod Urpína. Asselin zamestnal brankára Laurikainena, ten si však dal pozor. Barani boli strelecky aktívnejší, no najbližšie ku gólu boli Fíni. Najprv musel Baroš likvidovať veľkú príležitosť Roobu a v závere hostí zachránila pri strele Immonena tyčka.

Ani úvod do prostrednej časti baranom nevyšiel. Až pred Baroša sa dostal obranca Jokinen a strelou do horného rohu brány navýšil vedenie Jyväskyly na 2:0. Znížiť mohol Sloboda, keď jeho strela prepadla domácemu brankárovi Laurikainenovi. Puk však nakoniec išiel iba tesne vedľa brány. V 24. minúte sa nedohodli Baroš s Košeckým a Tomášek nemal problém poslať puk do poloodkrytej brány. Domáci boli pri chuti, čo v 29. minúte dokumentov Eric Perrin, ktorý potrestal vylúčenie Surového. Banskobystričania sa snažili, boli strelecky aktívnejší, recept na Laurikainena však nenašli.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky mali domáci 18-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Tú ale nezužitkovali a mohli pykať. Pri ďalšej presilovke Fínov sa do brejku dostal Varga, jeho bekhendový blafák ale Laurikainen zneškodnil. V tej istej presilovej hre sa po šanci Vargu dostal do zakončenia Tomášek a presnou strelou spomedzi kruhov zvýšil už na 5:0. Barani stále pálili puky na domáceho gólmana, gól však strelili opäť hráči Jyväskyly. Štvrtú presilovú hru v stretnutí využil Tuppurainen a uzavrel skóre na 6:0.

Hokejová Liga Majstrov – Skupina H – 4. kolo – Jyväskylä

JYP Jyväskylä vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 2. Immonen (Kalteva, Hytönen), 21. J. Jokinen, 24. Tomášek (M. Jokinen), 29. Perrin (Hytönen, Immonen), 48. Tomášek (Turkulainen, Rooba), 60. Tuppurainen (Immonen, Ikonen)

Zostava JYP Jyväskylä: Laurikainen – Kalteva, Honka, Ikonen, J. Jokinen, Kuukka, Vainio, Allén – Tuppurainen, Immonen, Perrin – Ratinen, Hytönen, Louhivaara – Turkulainen, Tomášek, M. Jokinen – Kolehmainen, Lahti, Rooba – Saari

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Marshall, Mihálik, Kubka, Miller, Sloboda, Biro, Košecký – Asselin, Faille, Tamáši – Sýkora, Higgs, Surový – Giľák, Šťastný, Varga – Gabor, Češík, Belluš – Kabáč

Hokejisti Banskej Bystrice odohrajú v Lige Majstrov ešte dva zápasy, obidva proti Plzni. Najbližšie sa predstavia v piatok 14. septembra, keď v otváracom zápase Tipsport ligy hostia Liptovský Mikuláš. Začiatok duelu je stanovený na 17.30 hod.