Rodinný dom je situovaný v centrálnej časti obce Horné Pršany. Obec je slnečná a obkolesená prírodou. Ponúka nekonečné športové či rekreačné vyžitie. Vďaka svojej nadmorskej výške dýcha horskou atmosférou, no vzdialenosť do mesta Banská Bystrica je len 5 kilometrov.

Na oplotený pozemok sa vstupuje cez veľkú elektrickú bránu. Priamo pred vstupom do domu je parkovanie pre dve autá – možnosť parkovať takisto na krajnici príjazdovej cesty. Čelo domu je orientované na juhovýchod. Na pozemku sa nachádza terasa s posedením a takisto záhradný domček/sklad.

Dom bol postavený v roku 1959. Je murovaný, dvojpodlažný + neobývané podkrovie, postavený na betónových základoch bez podzemného podlažia.
Kompletná rekonštrukcia prebehla v roku 2016. Na rekonštrukciu boli použité kvalitné materiály. Práce boli vykonané odborne a poctivo pre účely a potreby vlastného bývania. Rekonštrukcia obsahovala dispozičné zmeny, vybudovanie prístavby, výmeny všetkých rozvodov a pripojení na siete, úpravy povrchov, nové technológie, výmeny okien a zateplenie domu.

Vstup do domu je cez presklené vstupné dve. Vďaka prístavbe tu vznikla krásna slnečná galéria ktorá prepája jednotlivé podlažia. Po pravej strane sa nachádza vešiaková skriňa, po ľavej schodisko na vyššie podlažie. Chodba nám ďalej otvára dve izby po pravej strane, a to manželskú spálňu a pracovňu. Vľavo sa nachádza veľká technická miestnosť s regálovými policami, ďalej veľká kúpeľňa s vaňou, sprchovým kútom a toaletou.
Cez galériu sa dostaneme na druhé podlažie. Chodba takmer identicky prepája jednotlivé miestnosti. Nachádza sa tu priestranná a kompletne vybavená kuchyňa s jedálenským stolom a vstupom do komory, veľká obývacia miestnosť, detská izba a menšia kúpeľňa s toaletou a sprchovým kútom.

Rodinný dom je napojený na inžinierske siete. Vykurovanie je ústredné – podlahové teplovodné, zabezpečené elektrickým kotlom. Okná sú plastové, zasklené izolačným trojsklom. Dom disponuje aj tepelným čerpadlom vzduch/vzduch pre potreby vykurovania alebo chladenia.

Rodinný dom je pripravený pre okamžité užívanie bez akejkoľvek nutnosti opráv alebo úprav. Plocha domu je 176 m² a plocha pozemku 303 m².

Kontakt

Meno: Ján Gonda
Telefón: 0902 381 256
Cena: 289 990 €