AstonReal ponúka, v exkluzívnom zastúpení majiteľa, na predaj – Historický kamenný dom v centre Španej Doliny.

Popis
Historický, kamenný dom v centre Španej Doliny býval od 16. storočia ubytovaním banských felčiarov. Dom je výhodne situovaný v briežku, v centre obce, s celodenným slnkom, oknami orientovaný na juhozápad.

Z prednej záhrady vedie pohodlné, široké schodisko na rekreačnú terasu vyhrievanú slnečnými lúčmi až do západu slnka. Zo vstupnej haly je prístupná hosťovská izba, kúpelňa s WC a ďalej jedáleň s renesančnou klenbou z ktorej sa prechádza do obývacej izby s dreveným trámovým stropom, kuchyne, obývacej verandy s balkónom s výhľadom na kremnické vrchy. Schodisko z haly vedie do obytných častí na ďalšom poschodí. V prvom stupni podkrovia sa nachádzajú 3 miestnosti: otvorená kuchynka s obývacím priestorom a dve spálne. Na druhom stupni v podkroví je manzarda so strešným oknom.
Dom sa predáva bez drevenej prístavby, bývalé ubytovanie pomocníka banského felčiara. Táto časť, sa po zániku baníctva stala úplne samostatnou bytovou jednotkou, a predstavuje typické riešenie špaňodolinkého, združeného, bývania 19. storočia.
Pod domom sa nachádza hobby miestnosť.
História sa tu snúbi s pohodlím moderného bývania. Dom je vykurovaný z krbu v jedálni teplovzdušnými rozvodmi.
Historickú atmosféru domu dopĺňa stará chlebová pec umiestnená v čiernej kuchyni cez ktorú je ďalej prístup do klenbovej, renesančnej pivnice.

Zastavaná plocha, nádvorie a záhrada: 322 m2
Obytná plocha: 233 m2
Elektrina: 220/380 V
Voda: verejný vodovod
Počet izieb: 8
Kúrenie: kombinované (pevné palivo-drevo, elektrina)
Stavba – druh: kamenný dom, historický objekt
Rok výstavby: 16. storočie

Ak Vás naša ponuka zaujala, kontaktujte ma na tel. čísle 0917 744 534 alebo píšte na mail. sipkovska@astonreal.sk,

Viac foto v RK.

Kontakt

Meno: Ing. Vierka Šipkovská
Telefón: 0917744534
Cena: 289 000 €