Teplé a nežné farby pripomínajúce jeseň, obrazy, ktoré upokojujú dušu a bezpochyby vyčaria úsmev na tvári. Olejomaľby, na ktorých sa Banská Bystrica mení na rozprávkové mesto. To sú obrazy banskobystrickej maliarky Ľubice Lintnerovej.

Pozvánka Lintnerová 02Vášeň pre maľovanie sa u nej prejavila už v detstve a nevyprchala ani v dospelosti. Kým ako dieťa obľubovala farbičky a akvarel, v súčasnosti sa venuje predovšetkým olejomaľbe. V jej tvorbe dominuje mesto Banská Bystrica a hlavne banskobystrické veže, pričom ona sama najviac miluje Barbakan. Pri pohľade na farebné a zároveň ukľudňujúce obrazy máme pocit akoby sme sa preniesli do rozprávkového sveta.

Jej maľby sa objavili na kalendároch a novoročenkách vydaných v rokoch 2004 až 2006 v Prahe. „Roztančená Praha“ s pražskými motívmi odštartovala jej kariéru. Nasledovala účasť na medzinárodnom maliarskom a sochárskom sympóziu a viaceré výstavy. Veselé obrazy jej priniesli úspech nielen doma, ale aj v zahraničí. Životopisný inštitút v USA jej udelil ocenenie osobnosť roka v olejomaľbe za rok 2011, ktoré ju zaradilo do náučných encyklopédií. Zaujímavosťou je určite aj jej práca na ilustráciách pre bábkové „Divadlo v kufri“ a jeho hru Faust.

Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici a maliarka Ľubica Lintnerová pozývajú všetkých priaznivcov umenia na vernisáž výstavy Stratený čas, ktorá sa uskutoční dňa 18. júla 2013 o 16.00 h v Galérii v podkroví Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici. Výstava, ktorá každého naplní pozitívnou energiou potrvá do 30. augusta 2013.