Posledné kolo v starom roku uzavreli bystrické basketbalistky na palubovke Diplomat aréna v Piešťanoch. Smolný zápas z pohľadu zranení aj percenta streľby.

Úvodné skóre otvorila domáca pivotka strelou za dva body. Na to im vzápätí odpovedala Striešová trojbodovou strelou. Po dvoch minútach sa podarilo opäť presadiť Čajkám, ktoré výraznejšie prevzali zápas do svojich rúk po šnúre 12:0. Pumám sa strelecky nedarilo, a až minútu pred záverom štvrtiny sa presadila opäť trojbodovou strelou Oborilová. Domáce ešte zvýšili skóre na 17:6. Obranne zastaviť rozbehnuté vicemajsterky, pumy nedokázali a inkasovali ďalších sedem bodov v rade. Strelecky sa Bystričanky prebudili až v 6. minúte, kedy siedmimi bodmi znížili svoje manko na rozdiel 14 bodov. Od piatej minúty dokázali udržiavať s domácimi basketbalistkami strelecky krok, no bohužiaľ vďaka nevydarenej prvej štvrtine odchádzali na polčasovú prestávku so 14 bodovým mankom.

Vstup do tretej štvrtiny bol pre basketbalistky spod Urpína rovnako nevydarený ako ten prvý. Oslabené pumy o pivotku Žilinskú a strelkyňu Striešovú od favorizovaných domácich inkasovali 15 bodov v rade, zatiaľ čo im sa strelecky vôbec nedarilo. Pumy sa presadili až v 8. minúte zásluhou Oborilovej, ktorej trojbodová strela bola zároveň aj jedinými bodmi v štvrtine. V samotnom závere štvrtiny ešte domáce basketbalistky zvýšili svoj náskok na 29 bodov. Záverečná štvrtina dohrávali pumy v nízkej rotácii, čo Čajky samozrejme využili a presadili sa najmä v podkošovom priestore. Okrem Van Dalen a Meszárošovej sa bodovo nepresadila v poslednej štvrtine ani jedna pumy. Čajky si len pohodlne zvyšovali svoj náskok a udržali si tak pred vianočnou prestávkou druhú pozíciu v tabuľke.

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 68:31 (33:19)

Najviac bodov : Hamilton – Carter 14, Kuniecová, January 11 – Striešová, Van Dalen 8, Oborilová 6

Miloslav Michálik (BK ŠKP 08 Banská Bystrica): Zranili sa nám hráčky základnej päťky Striešová  a Žilinská. Aj napriek tomu, že to nie sú vážne zranenia, nechceli sme riskovať ich zdravotný stav a rozhodli sme sa, že ich nezaradíme do rotácie v druhom polčase. Keďže naša druhá pivotka Zuzka Vargová je dlhodobejšie zranená, museli sme hrať v nízkej zostave, čo súper využil.