Metropola Pohronia patrí medzi mestá s bohatou športovou minulosťou i prítomnosťou. V snahe dokázať to, pripravili organizátori pre nadšencov, turistov či zvedavcov Banskobystrický maratón.

Banskobystrický maratón 2013, MarathonBB, Banska Bystrica, 8.9.2013Súťažnému dňu bude predchádzať v termíne od 5. do 6. septembra 2014 maratónske expo, výstava a prezentácia sponzorov a ďalších vystavovateľov v banskobystrickom nákupnom centre Europa SC, spojená s rôznymi akciami na tovary a služby.

Počas týchto dní bude prebiehať i registrácia spojená s prezenciou pretekárov, ktorá sa uskutoční na radnici na Námestí SNP. Bližšie informácie o pravidlách registrácie a výške štartovného získate na internetovej stránke marathonbb.

Banskobystrický maratón 2013, MarathonBB, Banska Bystrica, 8.9.2013V sobotu 6. septembra bude patriť Námestie SNP rodinám s deťmi. Bežecké disciplíny sú pripravené pre všetky vekové kategórie detí. Registrácia pretekárov na tieto disciplíny začína už od 8.00 hod. Tí lenivejší si budú môcť užiť spoločne s rodičmi popoludňajší kultúrny program. Sobota večer bude i posledným možným termínom on-line registrácie na nedeľňajšie preteky.

Samotný 3. ročník Banskobystrického maratónu sa uskutoční v nedeľu 7. septembra 2014 so štartom i s cieľom na Námestí SNP. V nedeľu budú súťažiť pretekári všetkých disciplín s hromadným štartom. Na úvod pretekov, ktorý je naplánovaný na 9.00 hod, sa postavia štyri ženské a štyri mužské kategórie. Mestský, jemne zvlnený okruh má dĺžku polmaratónu, maratónci teda musia na odbehnutie 42 195 metrov absolvovať okruhy dva.

[youtube fkFoGyk942w 640 390]