Už túto sobotu, 12. augusta, odštartuje v Banskej Bystrici prvý ročník atletických pretekov pre hendikepovaných športovcov Handi Open 2017.

Ako uviedla Jana Sučíková z banskobystrického športového klubu Sportlife, ktorý je organizátorom podujatia, pretekať sa bude vo všetkých vrhačských disciplínach – hod diskom, oštepom, kužeľkou, aj vrh guľou.

„Okrem toho sme vytvorili súťaž aj pre zdravých, v hode kužeľkou, so simulovanými podmienkami hendikepovaných športovcov. To znamená, že budú hádzať kužeľkou zo špeciálneho podstavca, pripútaní tak, aby nemohli hýbať nohami a tiež rovnakou technikou,“ hovorí Jana Sučíková a dodáva, že vzhľadom na časovú náročnosť, bude počet súťažiacich obmedzený. Ešte stále je však možnosť prihlásiť sa na preteky.

„Hendikepovaní nováčikovia sa môžu nahlásiť prostredníctvom mailu na sucikovaj@gmail.com, alebo najneskôr o 9:30 hod. pri registrácii priamo na pretekoch na štadióne Dukly Banská Bystrica, kde sa Handi Open 2017 uskutoční,“ informuje Jana Sučíková.

Zatiaľ sa na preteky prihlásilo sedem športovcov a reprezentantov z Čiech a zhruba rovnaký počet športovcov zo Slovenska, vrátane paralympionika, bronzového medailistu z RIA 2016, Banskobystričana Mariána Kuřeju, ktorý je aj ambasádorom tohto projektu.

Organizátori 1. ročníka Handi Open – občianske združenie ŠK SPORTLIFE BB, dúfajú, že sa im podarí založiť novú tradíciu medzinárodných atletických pretekov pre hendikepovaných športovcov v Banskej Bystrici.

„Budeme veľmi radi, keď nás príde podporiť aj verejnosť a vytvorí tak výbornú atmosféru pre športovcov,“ dodáva ešte Jana Sučíková.

Prvý ročník atletických pretekov hendikepovaných športovcov Handi Open 2017 sa uskutoční v sobotu 12. augusta od 10.30 hod. na Štadióne SNP na Štiavničkách v Banskej Bystrici. Registrovať sa treba najneskôr 30 min. pred otvorením pretekov (o 10. hod.), nováčikovia bez klasifikácie o 9.30 hod. Vstupné na podujatie je dobrovoľné. Viac informácií nájdete na stránke podujatia.