MFK Dukla Banská Bystrica reaguje na podnety mnohých fanúšikov, ktorí nemôžu počas pandemických opatrení Vlády SR navštevovať druholigové zápasy. Zriaďuje nový klubový YouTube kanál, ktorý domáce stretnutia priblíži priaznivcom futbalu naživo.

Prvý live stream je plánovaný už túto sobotu, 20. februára so začiatkom o 13.30 h, kedy MFK Dukla Banská Bystrica privíta v tréningovom areáli na Štiavničkách na ihrisku s umelou trávou Dubnicu nad Váhom.

„Živý prenos bude streamovaný na nový YouTube kanál MFK Dukla TV. Prenos ponúkne náhľad na priebeh zápasu, a to nielen zo základnej vodiacej kamery, ako to býva zvykom. Prenos odvysielame na tri kamery v HD vo vysokom rozlíšení. Ponúkneme komentované najdôležitejšie momenty v zápase v opakovaných záberoch a divákov určite poteší i záznam, ktorý po prenose ihneď uverejníme. Pozápasové rozhovory budú zároveň prvýkrát vysielané naživo krátko po skončení stretnutia,“ uviedol režisér prenosu Patrik Chytílek.

MFK Dukla TV odvysiela naživo každý domáci zápas 2. futbalovej ligy, na ktorý nebudú môcť prísť diváci pre protipandemické opatrenia v súvislosti s ochorením Covid-19, respektíve bude ich návšteva na stretnutí kapacitne obmedzená. Výnimkou budú domáce zápasy, ktoré zaradí do vysielania naživo Futbalnet TV.

„Verím, že duel s Dubnicou bude pozerať čo najviac fanúšikov na našom novom YouTube kanáli. Hráme na novom ihrisku s umelou trávou na Štiavničkách a chceme zápas zvládnuť v náš prospech. Všetci veríme, že si odnesieme tri body,“ povedal pred sobotňajším výkopom stretnutia 17. kola 2. futbalovej ligy obranca banskobystrickej Dukly Kristián Lukáčik.

Banskobystrickí futbalisti po 16. kolách vedú tabuľku druhej futbalovej ligy o bod pred druhým Liptovským Mikulášom. Dubničania sú na desiatom mieste so stratou osemnástich bodov na vedúci domáci tím spod Urpína.