Po úspechu v niekoľkých slovenských mestách bude vo februári Startup Weekend hosťovať aj v Banskej Bystrici.

1Na tri dni zábavy, pracovného nasadenia, nových skúseností a stretnutí s inšpiratívnymi ľuďmi sa  Bystričania a a všetci startupoví nadšenci môžu tešiť v dňoch 24. – 26. februára 2017 v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a v priestoroch Cikkerovej siene radnice mesta Banská Bystrica.

Princíp podujatia Startup Weekend, ktoré sa pravidelne koná v rôznych mestách po celom svete, je zhromaždiť počas 54 hodín účastníkov rôznych povolaní, znalostí a záujmov, ktorí chcú vyskúšať svoje podnikateľské zručnosti. Na začiatku vytvoria tímy podľa  svojich preferencií a sympatií k prezentovaným nápadom a v priebehu nasledujúcich mnoho hodín tvoria svoje firmy a pracujú na svojich projektoch za pomoci viacerých mentorov.

Na tomto podujatí budú predstavené aj domáce startupy a začínajúce projekty, o ktoré začína byť záujem ako Xerry, slovenský, drevený počítač, či Intometer inovatívny hologram pre zdravotníctvo, ktorý zobrazuje orgány v priestore.

3Startup Weekend Banská Bystrica je otvorený pre všetkých. Hlavnou cieľovou skupinou sú aktívni, podnikaví jednotlivci alebo skupiny, ktorí majú záujem overiť si svoje zručnosti, resp. získať nové a spolu s nimi aj skúsenosti a kontakty s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Zaregistrovať sa môžu profesionáli aj študenti z rôznych oblastí, dizajnéri, vývojári, projektoví manažéri, právnici, účtovníci, marketingoví odborníci. Ak chcú inovovať a uspieť, musia sa spojiť, vytvoriť tímy a spolupracovať.

Registrácia prebieha prostredníctvom internetu. Do konca januára je možné kúpiť lístky v zvýhodnenej cene. V cene budú mať účastníci zahrnuté ubytovanie a jedlo od piatkového večera do nedeľného večera (raňajky, obed a večera). Okrem splnenia svojho podnikateľského sna majú možnosť vyhrať zaujímavé ceny, ako prístup ku kvalitnému softwéru pre vývojárov v cene niekoľko tisíc eur, konzultácie v nadnárodných, ale aj úspešných lokálnych firmách, či automobil Kia na víkend.

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach podujatia či na facebooku.