Po úspešnej sérii premiér a repríz 3×20 Ženy, ktorých v Divadle Štúdio tanca počas 10 večerov navštívilo skoro 800 nadšených divákov sa divadlo rozhodlo, že projekt 3×20 posunie ešte o trošku ďalej. Spravia ho interaktívnym. To znamená, že sa to sčasti dotkne aj divákov.

Séria 3×20 začala ešte minulý rok v apríli, kedy divadlo uviedlo trochu experimentálny projekt, v ktorom sa počas 1 večera vystriedali až 3 choreografi s 3 rôznymi inscenáciami. Takýto postup nie je veľmi bežný, no diváci to vnímali veľmi pozitívne. Skoro rok na to, sme mohli byť svedkami pokračovania. Na stoličku choreografov sa totiž posadili ženské predstaviteľky a vznikla inscenácia 3×20 Ženy. Sála Divadla štúdio tanca doslova praskala vo švíkoch. Okrem beznádejne vypredaných premiér uviedla hneď niekoľko repríz za sebou, ktoré sa tešili obrovskej obľube. Tu to však neskončilo.

Prečo nepostaviť ženu a muža oproti seba a porovnať ich pohľad na súčasný tanec? A prečo do toho nezapojiť aj divákov?  A tak vzniklo pokračovanie…

Tvorcovia vybrali po 1 inscenácii z oboch projektov, konkrétne E(X) od Lukáša Homolu a ČIN od Lívie Méndez Marín Balážovej. Oba tituly sú veľmi aktuálne. Jeden pojednáva o plastoch ako hrozbe ľudstva a druhý reaguje na súčasnú politickú situáciu u nás či vo svete.

Do celého kontextu budú zapojení aj samotní diváci. Ako? Budú sa merať emócie, či triediť odpad. Do spolupráce si divadlo pozvalo aj študentov z Akadémie umení v Banskej Bystrici, konkrétne Viktóriu Jehlárovu, Gabrielou Birošovu a Martina Bízika. Práve tí vytvoria interaktívne procesuálne aktivity reagujúce na témy tanečných diel. Aktivity sa budú konať počas prestávky a bezprostredne po predstavení. Nemajte však obavy, bude to zábava!

Ak by ste chceli byť súčasťou opäť niečoho výnimočného, čo v našich končinách nemá obdobu, určite navštívte pokračovanie projektu 3×20 s názvom 3×20 Ženy x Muži x Vy!.

Všetko sa to udeje už 3,. 15. a 17. mája 2019 v priestoroch Divadla Štúdio tanca na Komenského ulici v Banskej Bystrici.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji v sieti Ticket-Art alebo prostredníctvom rezervácie cez oficiálny web divadla.

O divadle

Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici zahájilo svoje pôsobenie pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej ešte v roku 1998 a tento rok oslávilo úctyhodné 20. výročie. Za celú tú dobu ponúkajú divákom odvahu, autenticitu, aktuálnosť a profesionalitu, čo je pre divadlo primárnym cieľom.

Vo svojom umeleckom zameraní je striktné a stále razí cestu autorskej tvorby, s maximálnou podporou umelcov, ich tvorivého vyjadrenia a názoru. V tomto ponímaní je naozaj jedinečné a v širokom okolí by sme podobnú inštitúciu, ktorá sa zameriava výlučne na súčasný tanec a súčasné umenie, hľadali asi márne.

Neustále podporuje aj vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie. V rámci tohto poslania premiérovo uviedlo 51 celovečerných inscenácií, z toho 5 predstavení pre deti a mnoho exteriérových a edukatívnych tanečných projektov.

Divadlo Štúdio tanca doposiaľ uviedlo už takmer 1300 predstavení, z toho vyše 300 na hosťujúcich domácich a zahraničných scénach a svoju tvorbu odprezentovali pred vyše 116 000 divákmi.

Svoje produkcie pravidelne uvádza na viacerých domácich scénach a Slovensko reprezentovalo na prestížnych medzinárodných festivaloch či hosťujúcich zájazdoch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Rusku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Egypte, Japonsku, Indii či Švajčiarsku. Charakteristické umelecké atribúty mu priniesli množstvo ocenení, o.i. je držiteľom Ceny primátora Mesta B. Bystrica a Ceny Ministra kultúry SR.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. S finančnou podporou Banskobystrického kraja.