„Nie všetko nové a mladé je dobré samo o sebe len preto, že je to nové a mladé,“ povedal pri príležitosti predstavenia prípravného výboru neúspešný prezidentský kandidát.

Mmini_Prochazka
Prípravný výbor Procházkovej strany: Katarína Macháčková, primátorka Prievidze (na fotke vľavo) a Katarína Cséfalvayová (vpravo), prodekanka Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Radoslav Procházka v nedeľu v Banskej Bystrici predstavil prípravný výbor strany, ktorú chce založiť. Jej názov a logo nepredstavil, stane sa tak až po Veľkej noci v Prešove, kde zároveň začnú so zbieraním podpisov na registráciu nového politického subjektu.

Procházka skončil v 1. kole prezidentských volieb na treťom mieste. V Banskej Bystrici však získal najviac hlasov, preto sa rozhodol predstaviť novú stranu práve tu. „Z mojej strany ide o symbolický prejav vďaky Banskobystričanom za výsledok prezidentských volieb, ktorý som tu v 1. kole dosiahol, keď som rovnako ako v Trnave a Žiline vyhral. Veľa to pre mňa znamená a vážim si to,“ povedal Procházka.

Podľa zákulisných informácií mal byť súčasťou nového subjektu aj banskobystrický primátor Peter Gogola. Ten má blízko ku Kataríne Macháčkovej, primátorke Prievidze, ktorá je v prípravnom výbore novej strany. Už dávnejšie deklaroval spoluprácu s Procházkom aj Andrej Hrnčiar, primátor mesta Martin. Gogola v roku 2011 s Macháčkovou a Hrnčiarom rozbehli iniciatívu za zmenu volebného systému.

Procházka však tvrdí, že s Gogolom zatiaľ nerokovali. „Mojou ambíciou je priviesť do verejnej služby novú generáciu. Povedal som to však už aj v minulosti, že nie všetko nové a mladé je dobré samo o sebe len preto, že je to nové a mladé,“ dodal Procházka v odpovedi na otázku o možnej spolupráci so súčasným banskobystrickým primátorom.

Nová strana chce stavať na hodnote rovnosti všetkých občanov a vízii jednoduchého a spoľahlivého štátu. ktorý nehovorí ľuďom ako majú žiť, ale všetkým občanom za rovnakých podmienok poskytuje verejnú službu. Dôraz chce klásť na regióny, na čele regionálnych centier majú stáť výrazné miestne osobnosti.