V Bábkovom divadle na Rázcestí ani po premiére novej inscenácie pre batoľatá Hmatuláci, nestagnuje divadelný život. Dospelých divákov v a diváčky Rázcestie láka k prisadnutiu za rodinný stôl jednej (ne)všednej rodiny, v ktorej sa medzi iným písala aj prvá slovenská kuchárka.

Viete kto bol jej autorom? Resp. autorkou? Spisovateľka, prekladateľka, redaktorka, manželka a matka, zástankyňa ženských práv, zakladateľka prvého ženského časopisu Dennica … Terézia Vansová.

„Moje stretnutia so ženami, čo žili pred nami, sú čím ďalej intenzívnejšie a čím viac o nich viem, tým viac si uvedomujem význam týchto žien pre súčasnosť a súčasne aj to, aké dôležité je zviditeľňovať ženy a ich život. Práve z pohľadu iných, než tradičných myšlienkových schém.“ Režisérka inscenácie Ivona Buková.

V T.V. Receptoch sa Vám predstaví nesmierne skromný a zároveň nesmierne bohatý, rodinný aj pracovný život Terézie a Janka Vansovcov, ktorí veľkú časť svojho života prežili práve na banskobystrickej Fortničke. Predstavenie sa uskutoční 13. marca o 19.00 h.

Vstupenky na predstavenia si môžete rezervovať na tel. čísle: 048/412 55 13, mailovo na vstupenky@bdnr.sk, alebo prostredníctvom webového formuláru na stránke divadla www.bdnr.sk.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji, každý pracovný deň od 8.00 do 16.00 h. v pokladnici BDNR alebo online na www.ticket-art.sk.