DSC_0376Dvadsaťročný Banskobystričan, ktorý futbalovo vyrastal v akadémii Birminghamu City Jakub Hronec sa vracia do rodného mesta. Jeho služby bude skúšať Dukla, ktorá po odchode viacerých opôr hľadá vystuženie kádra aj na ďalších postoch.

Vo štvrtok popoludní odštartovali zverenci trénera Norberta Hrnčára letnú prípravu na novú corgoňligovú sezónu. Tá pre Duklu začne zápasom v Myjave už o mesiac, 13. júla. Do vtedy čaká banskobystrický klub pätica prípravných zápasov v rámci sústredenia v Rakúsku, či na Perleťovom pohári v českej obci Žirovnice, kde budú Banskobystričania obhajovať minuloročné víťazstvo.

Na skúške v Dukle budú počas letnej prípravy aj banskobystrický rodák Jakub Hronec, Brazílčan Junior či bývalý útočník Ružinej či predtým Kremničky Lukáš Blačšik. Šancu v prvom tíme majú tiež dorastenci Dukly Martin Žiška, Milan Sádovský, Tomáš Mikulec a Peter Sura.

„V Anglicku nevyšla profesionálna zmluva, v Bulharsku som sa nepresadil a České Budejovice vypadli. Vždy som mal cieľ hrávať v zahraničí, ale Dukla je predsa prvá liga a niekde sa už musím poriadne chytiť a odraziť. Aktuálne mám viaceré ponuky, ale budem rád ak sa mi podarí presadiť sa práve v Dukle,“ povedal pre klubový portál Jakub Hronec. Ten sa v roku 2012 tešil zo zisku bulharského titulu i víťazstva v pohári. O tieto triumfy Razgradu sa však počas sezóny pričinil len niekoľkými zápasovými štartmi.

Dukla si napriek avizovanému prestupu do Trnavy dokázala udržať brazílskeho obrancu Dionatana Teixeiru a minimálne na letnú skúšku sa k nemu pridáva aj ďalší rodák z Lodriny – Jorge Balbino Junior. Dvadsaťjeden ročný Brazílec, ktorý v minulosti nakrátko obliekal dres Košíc, hráva na poste ofenzívneho záložníka alebo útočníka a práve túto fázu svojej hry potrebuje Dukla výrazne posilniť, pretože v ostatnej sezóne nastrieľali jej hráči len 28 gólov. Menej – 21, strelil len zostupujúci Prešov. V kuluároch sa dlhodobo hovorí aj o odchode stredopoliara Tomáša Hučka, ktorý má však na Štiavničkách ešte rok platný kontrakt. Otázkou zostáva ďalšie hráčske pôsobenie Martina Pojlovku. Športový riaditeľ Dukly by sa mal o svojej ďalšej hráčskej budúcnosti rozhodnúť po návrate z dovolenky v najbližších dňoch: „Všetci v klube sme sa dohodli, že je to na jeho rozhodnutí,“ povedal generálny riaditeľ Dukly Tomáš Geist.

Brankárov by mal po odchode Rolanda Praja do Trnavy viesť bývalý známy gólman Dukly či Ostravy Norbert Juračka, ktorý už niekoľko rokov pôsobí ako brankársky tréner pri mládežníckych tímoch banskobystrického tímu a dosiaľ viedol tiež treťoligovú Kremničku, kde v roku 2009 ukončil svoju aktívnu kariéru.

Prekvapením koniec kontroverzného Pančíka

Niekdajšej krídelnej opore banskobystrickej Dukly na Štiavničkách vypršala zmluva. „Michal má ambíciu skúsiť angažmán v zahraničí,“ uviedol pre fkdukla.sk generálny riaditeľ banskobystrického klubu Tomáš Geist. Horehronec Pančík prišiel do Dukly z Podbrezovej ešte v roku 2003 a postupne sa prepracoval na stabilného hráča prvého tímu. V najlepších rokoch patril dokonca medzi najrýchlejších krídelných hráčov. Využiteľný bol tak na pravej strane obrany, ako aj zálohy. V roku 2006 si dokonca vyslúžil pozvánku na prípravný zápas Slovenskej futbalovej reprezentácie proti Belgicku od trénera Dušana Galisa. Na jediný reprezentačný štart už ale nenadviazal. Aj keď bol v posledných sezónach stále stabilnou súčasťou A tímu Dukly, postupne dostával čoraz menej príležitostí a často bol aj terčom hlasnej kritiky divákov na Štiavničkách.

Zoznam prípravných zápasov Dukly počas letnej prípravy:

21.6.2013 – SV Mattersburg – FK Dukla

25.6.2013 – SC Wiener Neustadt – FK Dukla

29.6.2013 – Perleťový pohár Žirovnice (ČR – dva zápasy, zúčastnené tímy Bohemians 1905, FC Vysočina Jihlava, Baník Ostrava)

5.7.2013 – FK Dukla – MFK Karviná (na neutrálnej pôde)

13.7.2013 – 1. kolo Corgoň ligy Spartak Myjava – FK Dukla