Rok 2020 sa našťastie už pomaly končí, a tak je najvyšší čas sa vybaviť kalendármi na ďalší rok. Áno, kalendár v smartfóne má svoje výhody, a nie malé, no aj napriek tomu existujú dôvody, kvôli ktorým sa oplatí zvážiť klasický kalendár v papierovej verzii.

Organizujte svoj čas, plánujte si stretnutia a vyznačte si narodeniny, firemné večierky do papierového kalendára. Vyhovuje vám viac nástenný kalendár, stolový mesačný či týždenný kalendár, nástenná podložka alebo písacia podložka? Vyberte si podľa osobných preferencií ten najvhodnejší a využívajte všetky jeho výhody naplno.

Kalendár slúži ako okamžitá vizuálna pripomienka

Pri práci na počítači máte vždy pred sebou kalendár pripravený vám kedykoľvek pripomenúť všetky vyznačené súkromné alebo pracovné udalosti, aby ste na nič nezabudli. Nemusíte sa zdržiavať odomykaním telefónu a spúšťaním aplikácie zakaždým, keď si potrebujete pozrieť kalendár. Okrem toho, čím viac máte niečo na očiach alebo si to zapíšete, je oveľa pravdepodobnejšie, že si to zapamätáte. Keď už spomíname vizuál, pekný kalendár môže slúžiť aj ako dekorácia.

Môžete si doň zaznamenať viac podrobností

Na zapisovanie poznámok sa niekedy naozaj viac hodí papierový kalendár ako jeho online verzia. Zvlášť ak máte v práci zdieľaný kalendár a nebudete chcieť, aby aj ostatní kolegovia videli ďalšie informácie, ktoré si potrebujete k udalosti zaznamenať.

Vyhnete sa nástrahám modernej techniky

Papierový kalendár poráža online verzie najmä v tom, že ak ho uchovávate na bezpečnom mieste, nehrozí vám hacknutie od ľudí, ktorí by do kalendára nemali mať prístup. A ak máte kalendár pri sebe, nemusíte sa obávať ani výpadku internetu alebo elektriny. Také prípady by vám prístup k online kalendáru veľmi ľahko znemožnili. Občas sa stáva, že aplikácia v smartfóne z nejakého dôvodu nefunguje. V neposlednom rade, používanie papierového kalendára je niekedy oveľa rýchlejšie a jednoduchšie ako prepínanie medzi niekoľkými aplikáciami.

Do papierového kalendára sa ľahšie zapisuje

Predstavte si, že práve telefonujete, chcete si dohodnúť stretnutie, no nemáte priamo pred očami voľné termíny, pretože smartfónom akurát uskutočňujete hovor. Jednoduchšie je vytiahnuť kalendár a naplánovať si všetko podľa potreby, ako ísť počas hovoru do aplikácie.

Naučte deti plánovať

Máte doma deti a chcete ich naučiť dni v týždni? Kalendár je skvelou pomôckou, pretože vám uľahčí vysvetľovanie. Starším deťom môžete do kalendára vyznačiť pridelené domáce práce.

Menej sledovania obrazovky a notifikácií

Ak v práci neustále hľadíte do monitora, zapisovanie do kalendára môže predstavovať prestávku na oddych pre unavené oči. Oproti zdieľanému online kalendáru, či už s rodinou, alebo kolegami v práci, vás bude vyrušovať omnoho menej pípnutí a upozornení od ostatných.

Papierové kalendáre majú stále miesto v našich životoch – pomáhajú nám pri každodennom plánovaní, sú to i praktické darčeky a šikovné reklamné predmety. Justprint.sk vám vytlačí akýkoľvek.