Basketbalisti ŠKP Banská Bystrica, ktorí v uplynulej sezóne skončili v štvrťfinále play-off slovenskej basketbalovej extraligy mužov, sa už naplno pripravujú na novú sezónu. Pod vedením staronového trénera Jozefa Lovika, ktorý na tejto pozícii vystriedal Maroša Kováčika, začali už včera sériu prípravných zápasov.

Takmer hneď po skončení sezóny sa začal množiť zoznam mien hráčov, ktorí Banskú Bystricu opustia. Medzi nimi napríklad Peter Dorazil alebo Eduard Znanec, ktorí našli nové pôsobisko v tíme BK Iskra Svit. Naopak spod Tatier prišiel do Banskej Bystrice dvadsaťpäť ročný Roman Findura.

Pozitívami sú, že červeno-bieli sa budú môcť ďalej spoliehať na služby kapitána Vladimíra Hovaňáka, rozohrávača Branislava Koczkáša, či Gregoriho Imnika a zostávajú aj Matej Marchyn a Maroš Rendla. Lovik sa bude spoliehať aj na dvojicu chorvátskych pivotov – 30-ročného Davora Večica, ktorý do Banskej Bystrice prichádza z KK Škrljevo, ale už pôsobil aj v Dolnom Kubíne, odkiaľ sem zas prichádza 28-ročný Ivica Cvitanović. K tímu sa pred druhým prípravným stretnutím v Ostrave pripojilo hneď trio ďalších posíl. Z Handlovej došiel pod Urpín skúsený 29-ročný Juraj Klátik. Vekový priemer tímu naopak budú znižovať 19-ročný Richard Körner, ktorý je aj členom mládežníckych reprezentácií SR a dres ŠKP bude obliekať aj 21-ročný Róbert Piták. Ten predtým obliekal dres Dolného Kubína.

Zoznam prípravných zápasov ŠKP Banská Bystrica:

19.08.2010 BK Breda & Weinstein Opava „B“ vs. ŠKP B. Bystrica 64:68
20.08.2010 BK NH Ostrava vs. ŠKP Banská Bystrica
26.08.2010 BC Prievidza vs. ŠKP Banská Bystrica
03.09.2010 BK SPU Nitra vs. ŠKP Banská Bystrica
07.09.2010 ŠKP Banská Bystrica vs. BC Prievidza
10. – 12.09. Turnaj v Šalgotarjáne
15.09.2010 ŠKP Banská Bystrica vs. BK SPU Nitra

Keďže z extraligy sa odhlásila Rožňava, banskobystrické ŠKP začne sezónu až v druhom kole v stredu 29. septembra na pôde vicemajstra v Nitre.