Včera popoludní si mohli okoloidúci na  Námestí SNP  v Banskej Bystrici kúpiť vianočný punč priamo od primátora Petra Gogolu. Cena voňavého nápoja bola minimálne 1 euro a výťažok z predaja sa rozhodol novozvolený primátor venovať neštátnemu detskému domovu (DeD)  Srdiečko na Wolkerovej ulici v Banskej Bystrici.

„Teší nás, že ľudia sú ochotní pomáhať deťom bez domova. Snažíme sa našim dievčatám a chlapcom vytvoriť aj počas sviatkov atmosféru  pohody, lásky  a pokoja. Ďakujeme všetkým, ktorí nám v našom snažení pomáhajú a sme vďační, že tento rok k nám putuje  výťažok  z predaja primátorského vianočného  punču“, konštatuje riaditeľka neštátneho DeD Srdiečko Adriana Hrežďovičová.

Autor foto: Vlado Veverka

Prví záujemcovia ochutnávali primátorský punč v centre mesta  už od 15.00 h. Vďaka štedrosti  a otvoreným srdciam domácich i návštevníkov sa napokon pre dobrú vec podarilo vyzbierať sumu vo výške 1 333 eur.

Moje poďakovanie patrí všetkým, ktorí neváhali a kráčajúc po námestí sa pristavili a kúpili si vianočný punč so zámerom podporiť  charitatívnu myšlienku.“, povedal po skončení akcie primátor Peter Gogola.