foto_2,5Aj nový primátor Banskej Bystrice Ján Nosko nadviazal na tradíciu svojich predchodcov a v adventom období Vianočných trhov v Banskej Bystrici pozval obyvateľov mesta na punč. Výťažok z predaja poputuje aj tento rok na dobrú vec.

Primátorský punč predával Ján Nosko vo štvrtok podvečer. Vyzbierať sa podarilo rovných 1 500 eur, ktoré poputujú na podporu občianskeho združenia SPOĽACH (Skupina Príbuzných a Opatrovateľov Ľudí s Alzheimerovou Chorobou). Hlavným poslaním združenia je zlepšovať kvalitu života ľudí s ochorením Alzheimerovej choroby a demencie. O primátorský punč bol veľký záujem – predalo sa 150 litrov punču v 300 vianočných hrnčekoch a v 500 plastových  termo pohároch.

foto_8 - Banskobystricke Vianoce KvelbStretnutie novozvoleného primátora s Banskobystričanmi a vianočnú atmosféru na Námestí SNP umocnil kultúrny program na Námestí SNP – koncert Ľudovej hudby Jána Maka so spevákmi z Horehronia a predstavenie divadla Kvelb z Českých Budejovíc, ktoré zaujalo 13 metrovou bábkou anjela. Predvianočný program v meste cez víkend vrcholí…