Ešte pred mesiacom primátor podľa vlastných slov neuvažoval o ďalšom viceprimátorovi. Nakoniec bude mať dvoch zástupcov, ku Jakubovi Gajdošíkovi pribudne aj jeho kolega z najväčšieho poslaneckého klubu v zastupiteľstve.

TurcanPrimátor Ján Nosko na svojej Facebook stránke oznámil meno druhého viceprimátora. Stane sa ním Martin Turčan z poslaneckého klubu SMER-SD, SNS, SDKÚ-DS. Pracovať by mal na polovičný úväzok.

Vymenovaním sa tak potvrdili predvolebné špekulácie o dvoch viceprimátoroch v súvislosti s podporou Noskovej kandidatúry od strán SMER-SD a SDKÚ-DS.

Na januárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa poslanec Pavol Bielik pýtal či primátor uvažuje o vymenovaní ďalšieho viceprimátora. “Zatiaľ týmto smerom neuvažujem, ale čas ukáže,” odpovedal 27. januára primátor Ján Nosko. “Som rád, že nám Martin pomôže, pretože roboty je na úrade, oproti minulým rokom, viac ako dosť. Sľubujem si od neho maximálne nasadenie a verím, že vás môj mladý tím nesklame,” okomentoval primátor najnovšiu voľbu.

Martin Turčan je poslancom mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici od roku 2006. Pôsobí v miestnych štruktúrach SDKÚ-DS, od decembra minulého roka je krajským predsedom strany. V novembri bol tretíkrát zvolený do mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode Rudlová-Sásová.