Vedenie HC ´05 Banská Bystrica pristúpilo pre nepresvedčivé výkony a výsledky mužstva k zmenám v kádri. Viacerí hráči tak dočasne či natrvalo opustili tím.

Na hosťovanie do prvoligovej Detvy odchádza trojica mladíkov Tomáš Zigo, Juraj Petro a Michal Styk. Všetci traja boli donedávna hráčmi banskobystrického juniorského tímu, pričom medzi seniormi hrali po prvýkrát. Hosťovanie v 1. lige im môže pomôcť v ďalšom hokejovom napredovaní a v prípade spokojnosti vedenia s ich výkonmi je šanca, že sa v A-tíme „baranov“ predstavia opäť.

Tomáš Zigo odohral v tejto sezóne v našom drese 37 zápasov s bilanciou dva góly a jedna asistencia, Juraj Petro v 35 zápasoch skóroval trikrát a pripísal si dve asistencie a obranca Michal Styk odohral 32 zápasov, v ktorých vsietil dva góly a na svoje konto si pripísal rovnaký počet asistencie.

S ďalšou  dvojicou hráčom sa miestny klub rozišiel definitívne. Peter Novajovský a Peter Kopecký skončili svoje pôsobenie po vzájomnej dohode. Prvý menovaný prišiel „pod Urpín“ v závere januára minulého roku a kvalitnými výkonmi si vypýtal angažmán aj pre aktuálny extraligový ročník. V tejto sezóne si urastený obranca pripísal v 30 zápasoch päť gólov a štyri asistencie. Koniec angažmánu sa rovnako týka aj Petra Kopeckého, ktorý sa po svojom príchode z Trenčína nedokázal výraznejšie presadiť a nenaplnil očakávané vedenia klubu a trénerov. Hráč v tejto extraligovej sezóne odohral 16 zápasov s bilanciou dva góly a jedna asistencia, pričom v drese s baranom na hrudi skóroval iba raz.