Banská Bystrica v spolupráci s Odberovým centrom Národnej transfúznej služby SR v Rooseveltovej nemocnici obnovuje tradíciu darovania krvi v priestoroch mestského úradu.

O vzácnu tekutinu sa môžu prísť podeliť zamestnanci a návštevníci mestského úradu, mestskej polície i poslanci mestského zastupiteľstva. Akcia Daruj kvapku krvi je spojená s myšlienkou Európskeho mesta športu, preto sú vítaní aj všetci športovci a ambasádori projektu.

Na odberové pracovisko sa zmení v stredu, 19. apríla v čase od 9.00 do 13.00 hod. zasadačka číslo 250 banskobystrického mestského úradu. Účasť na podujatí doposiaľ potvrdil januárový ambasádor EMŠ Matej Tóth a marcový Ľuboš Križko.

„Športovci si možno najviac uvedomujú, aké dôležité je zdravie nielen v bežnom živote, ale aj pri výkone športových aktivít. O to viac ma teší, že práve ambasádori Európskeho mesta športu 2017 sú tí, ktorí motivujú ostatných, aby darovali krv. Pozývam všetkých, aby sa zúčastnili. Krvi totiž nie je nikdy dosť. Pomôžme tým, ktorí to potrebujú,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Darcovia si so sebou prinesú svoje doklady a pred odberom vypíšu dotazník, ktorý odkonzultujú s lekárom. Darcovia po predodberovom vyšetrení darujú krv.

„Pred mestským úradom bude parkovať sanitka. V prípade veľkého počtu záujemcov sme pripravení zvážať darcov na odber krvi priamo do nášho odberového pracoviska v priestoroch Rooseveltovej nemocnice,“ hovorí Jana Macháčková, vedúca sestra Odberového pracoviska NTS SR v Banskej Bystrici.