Pätnásty február je Medzinárodným dňom detskej rakoviny. Občianske združenie Svetielko nádeje pri príležitosti tohto dňa usporiada v banskobystrickom Europa SC podujatie Pridajte sa k nám.

Svetielko nádeje sa aj tento rok pripája k celosvetovej kampani na podporu povedomia o detskej onkológii, ktorá sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej rakoviny. Pridajte sa aj vy!

V utorok 15. februára si v čase od 11:00 do 18:00 h pri kaviarni a cukrárni TWIST na 2. podlaží v Europa SC pripnite zlatú stužku na oblečenie. Na Facebook si dajte profilovú fotku so zlatou stužkou do zlatého rámika a podporte tak deti a mladých ľudí s onkologickým alebo iným vážnym ochorením.

V tento deň o 18:00 h sa symbolom zlatej stužky rozsvieti najvyššia budova v Banskej Bystrici, Europa Bussines Center, ako aj Hodinová veža na námestí. Zlatom zažiari tiež budova Starej radnice vo Zvolene (17:00 – 20:00 h).

Občianske združenie Svetielko nádeje už dvadsať rokov pomáha deťom s onkologickými a inými, život limitujúcimi ochoreniami a ich rodinám. Symbolickou zlatou stužkou dajme najavo svoju spolupatričnosť s chorými deťmi, vyjadrime nádej v ich uzdravenie. Činnosť OZ Svetielko nádeje približuje výstava 20 rokov pomoci na druhom podlaží v Europa SC, ktorá potrvá do 20. februára. Výstavu si môžete do 8. marca pozrieť aj v Štátnej vedeckej knižnici.