Ako sme na BBonline.sk už informovali, v pondelok po tretej hodine nadránom otriasol Triedou SNP výbuch jedného z bytov v bytovom dome. Pri tom zahynul 61-ročný muž.

K nočnému výbuchu, ktorý v pondelok 8. apríla prebudil mnohých obyvateľov v centre mesta, došlo na druhom poschodí bytového domu na Triede SNP 17. V byte došlo z doposiaľ neznámej príčiny k výbuchu, ktorý si vyžiadal život 61-ročného muža.

„Na mieste v skorých ranných hodinách zasahovali všetky záchranné zložky. Výbuch si vyžiadal evakuáciu obyvateľov bytovky. Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu usmrtenia,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Evakuovaní obyvatelia sa mohli ešte ráno vrátiť do svojich bytov. O zosnulom sa viacerí susedia vyjadrili ako o samotárovi, ktorý mal byť vyštudovaným chemikom.

„Bližšie okolnosti, za ktorých k explózii došlo, ako aj jej presná príčina budú známe až po vyjadreniach znalcov expertízneho skúmania a vykonaní mnohých ďalších procesných úkonov,“ doplnila Kováčiková.