“Virtuálna Banska Bystrica” je projekt, zameraný na propagáciu mesta pod Urpínom a jeho okolie. Projekt využíva najmodernejšie internetové technológie a na platforme Google Mapy propaguje komerčné aj nekomerčné miesta Bystrice.

obrazokPohyb v interiéroch aj exteriéroch je užívateľsky prívetivý, pretože je vybudovaný na populárnej službe Street View. Projekt umožňuje prehliadať si banskobystrické virtuálne prehliadky na všetkých bežných platformách (windows, android, iOS) bez toho aby musel užívateľ vykonávať akékoľvek úpravy vo svojom mobilnom zariadení.

Technológie neostávajú len pri obyčajných virtuálnych prehliadkach. Pokrok ide ďalej a autori projektu pripravujú nástroje, pomocou ktorých budete môcť priamo z virtuálnej prehliadky a prostredníctvom Vášho mobilu zatelefonovať na recepciu hotela, objednať si v ňom pobyt či wellness,  alebo rezervovať konkrétny stôl vo Vašej obľúbenej kaviarni, ktorý vo virtuálnej prehliadke vidíte.

Internetová stránka projektu bola spustená v piatok 17. júna s celkovým počtom 30 virtuálnych prehliadok. Všetky boli nafotené fotografmi, ktorí sú držiteľmi certifikátu “Google Trusted Photographer”.

Autori projektu predpokladajú, že počet virtuálnych prehliadok bude rýchlo rásť a verejnosť bude môcť v blízkej budúcnosti navštíviť ďalšie známe banskobystrické miesta aj prostredníctvom tejto internetovej stránky. O nových virtuálnych prehliadkach, ktoré budú do projektu pribúdať bude banskobystrická verejnosť informovaná prostredníctvom facebookovej stránky projektu.