Rekonštrukcia kuchyne rozhodne nepatrí medzi drobné „prerábky“. Práve naopak, ide o veľkú vec, keďže moderná kuchynská linka musí dokonale skĺbiť praktickosť a funkčnosť s lákavým dizajnom. Čo hlavne je preto pri výbere novej kuchynskej linky potrebné zvážiť?

Kuchynská linka na mieru alebo sektorová? A čo jej usporiadanie?

Na úplnom začiatku je rozhodnutie, či si vybrať kuchynskú linku na mieru, alebo sektorovú kuchyňu. S kuchynskou linkou na mieru dokážete maximálne využiť priestor, ktorý vám vaša kuchyňa ponúka. Takéto riešenie je však často výrazne drahšie ako keby si máte vybrať z ponuky sektorových kuchýň. To, ktoré riešenie pre vás bude lepšie, tak závisí od vášho rozpočtu.

Pri navrhovaní kuchynskej linky dobre zvážte, ako bude usporiadaná. A to do detailov. To, kde presne budete mať umiestnené jednotlivé spotrebiče a ako budete mať rozložený úložný priestor na chutné cestoviny a iné potraviny a taktiež na rôznorodé kuchynské náčinie, výrazne ovplyvňuje každodenné používanie kuchyne. Usporiadanie kuchyne tak musí mať svoju logiku.

Štýl dizajnu a farby

Čo sa dizajnu týka, dôležité je nielen to, aby kuchynská linka vyzerala moderne, keď bude nová, ale aj po rokoch. Nejde predsa o niečo, čo by ste menili každý rok. Našťastie, krásne moderné kuchynské linky súčasnosti využívajú minimalistický dizajn bez výrazných ozdobných prvkov, čo ich priam predurčuje na to, aby po dizajnovej stránke vyzerali dobre aj po rokoch.

Tento minimalizmus sa týka aj farieb. Ak sa vyhnete bláznivým farebným kombináciám, minimalizujete riziko, že vaša nová kuchynská linka bude po pár rokoch vyzerať nemoderne. Neutrálne farby sú tak stávka na istotu a ak predsa len chcete mať v kuchyni aj výraznejšiu farbu, vyberte si len jednu, ktorá so zvyškom vytvorí pútavý kontrast.