Ako sme vás informovali už v utorok večer, v areáli bývalej fabriky Smrečina, v ktorom dnes sídli viacero najmä drevospracujúcich firiem, prepukol vo večerných hodinách požiar.

Hasiči na miesto požiaru vyrazili v utorok večer krátko po 20-tej hodine. Na mieste zistili, že v plameňoch bola hala uprostred areálu a uskladnený materiál v jej blízkosti, ktorým boli drevené palety.

Zdolávanie požiaru od úvodu hasičom komplikovali uskladnené tlakové nádoby, ktoré sa v čase príchodu príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v objekte nachádzali.

Samotný požiar zachvátil jedno podlažie objektu haly, ale aj jeho strešnú konštrukciu. Samotné dymenie z požiaroviska bolo viditeľné zo širokého okolia.

Na mieste požiaru, ktorého príčiny budú teraz vyšetrovať, napokon zasahovalo s dvanástimi kusmi techniky až 24 profesionálnych príslušníkov Hasičského a záchranného zboru  a s dvomi kusmi techniky ďalších osem príslušníkov dobrovoľných hasičských zborov.

Hasičom sa podarilo zabrániť väčšiemu rozširovaniu požiaru do ďalších častí areálu a krátko po desiatej hodine večer už hlásili jeho lokalizáciu a likvidačné práce.

V areáli nešlo o prvý požiar, naopak v dávnejšej i bližšej minulosti si Banskobystričania spomínajú na viaceré prípady, kedy z areálu stúpal dym z požiarov, ktoré napáchali väčšie či menšie škody.