Móda je špecifická tým, že sa pravidelne a takmer každý jeden rok mení. Najmä ženy z toho dôvodu, pred kúpou hotového modelu, čoraz viac uprednostňujú klasické šitie šiat a odevov na mieru.

Je to logické, pretože individuálne prispôsobenie odevu vám umožňuje vziať do úvahy všetky vlastnosti postavy v danom čase, a čo je najdôležitejšie – získate presne to, čo chcete,pričom vyzeráte naozaj skvele.

Preto sme dnes pripravili pre vás článok o tom, ako si vybrať látku na šaty, a aký materiál je najlepšie pri ich výrobe a určitého typu a prípadného príslušenstva použiť.

Vyberte si s nami najlepšiu látku svoje šaty

Ak vás zaujíma, aké tkaniny si zvoliť na večerné šaty, potom by ste sa mali riadiť univerzálnymi kritériami:

Nakoľko nebude proces zhotovenia šiat úplne vo vašej réžii, mali by ste sa pri výbere vhodnej látky na šaty poradiť so svojou krajčírkou, ktorú ste sa rozhodli osloviť.

Dokonalý lesk má efekt

Určite budete chcieť vďaka zvolenej látke pôsobiť elegantne. V tom prípade odporúčame použiť tkaninu s lesklým povrchom. Bude vyzerať rafinovane a s požadovaným efektom, čo vám umožní zbierať od ostatných v okolí veľa obdivných pohľadov.

Nesmie pôsobiť ťažkopádne

Pokiaľ ide o výber látky pre letné šaty, potom sa uistite, že materiál bude ľahký a bez tiaže, pretože hustá a „ťažká“ hmota môže spôsobiť nežiaduce a nepríjemné pocity.

Ak je štýl tohto produktu čo najjednoduchší, môžete využiť nezvyčajné obrazy s jedinečnými vzormi, textúrami alebo výšivkou, ktoré zvýšia kreatívnosť a originalitu celého modelu. V závislosti od vášho želania tiež môžete ľahko kombinovať niekoľko druhov tkanín naraz, ale pozor so správnou mierou.

Brokát je na večerné šaty vynikajúca látka, pretože je na výber neuveriteľne jednoduchý, hustý a nestráca svoj tvar, takže môžete ľahko experimentovať s rôznymi formami a prísť s neobvyklou kombináciou štýlov.

Nezabudnite na postavu a jej tvar

Dávajte pri výbere vhodnej látky na šaty pozor aj na svoju vlastnú postavu, pretože s atraktívnym oblečením môžete niektoré partie zdôrazniť, alebo naopak iné nedostatky skryť.

Materiál by mal byť v každom prípade prirodzený, mať dobrú hygroskopickosť (schopnosť absorbovať a odstraňovať vlhkosť z povrchu pokožky) a maximálne pohodlný, takže nespôsobuje  žiadne podráždenie alebo alergické reakcie. Táto rada je obzvlášť dôležitá, ak uvažujete o tom, akú tkaninu si vyberiete pre letné šaty. V tomto smere by sme vám mohli najlepšie odporučiť kvalitnú ľan.

No a samozrejme veľmi dôležitým faktorom pri výbere vhodných látok na šaty sú aj financie, ktorých nie je v tomto smere nikdy dosť, pretože kvalitné látky sú cenené vždy viac.

Najlepšie látky pod lupou

Pokiaľ chcete mať dokonalé šaty, musíte poznať aj tkaniny, z ktorých sa môžu šiť. Preto sme sa vám tie najlepšie rozhodli v skratke predstaviť.

Bavlna bola vždy veľmi populárna a dôveryhodná najmä pre zastúpenie krásnej polovice ľudstva, pretože je najideálnejšou voľbou pre zvýraznenie prirodzenej krásy. Vzhľadom k tomu, že je to prírodná látka, umožňuje koži dýchať, a nebráni pohybu, pričom je aj úplne hypoalergénna.

Ľan  a ľanové plátno je viac menej letný variant, ktorý vám môže dodať ľahkosť a sviežosť aj v tom najhorúcejšom počasí. Nepoužíva sa často pri šití výrobkov na iné obdobia, takže v tomto prípade stojí za to venovať pozornosť šitiu vzdušnejších šiat, ktoré vás môžu príjemne schladiť.

Vlna je vhodnejšia na chladnú sezónu, pretože môže dokonale zohriať a udržiavať vaše telo v teple, čo vám umožní nosiť vaše obľúbené elegantné modely aj v zime. Najčastejšie je vlna vhodná pre odevy obchodného štýlu. Jedinou nevýhodou materiálu je to, že si vyžaduje zvláštnu starostlivosť, pretože pri nesprávnom čistení môže nesprávne sedieť.

Hodváb. Ak sa zaujímate, ako si vybrať tkaninu na večerné šaty, potom je hodváb univerzálnou odpoveďou. Ten si už dlhé roky podmaňuje srdcia mnohých dievčat a žien, pretože táto nádherná a jemná látka prináša osobitnú eleganciu a ženskosť, vďaka ktorej sa stanete kráľovnou slávnostného večera.

Opäť vám ale pripomíname, že by ste sa mali pri výbere vhodných šiat poradiť so svojou krajčírkou a mať na blízku správny web, plný krásnych látok. Je to to tak jednoduchšie, správne a rýchle.