Dopyt po nehnuteľnostiach v Banskej Bystrici dlhodobo prevyšuje ponuku a zaujímavé byty či domy tak v ponukách nezostávajú dlho. Na portáli BBonline.sk preto poskytujeme priestor pre ich prezentáciu.

Inzertné podstránky BBonline.sk sa tešia veľkej obľube a mesačne majú desaťtisíce zobrazení. Aby vám naše inzeráty neušli, pravidelne vyberáme tie najzaujímavejšie do krátkeho prehľadu. Nasledujúce reality nás v uplynulých dňoch zaujali najviac.

Navyše, ceny bytov v Banskej Bystrici naďalej rýchlo rastú, a tak sa s kúpou nehnuteľnosti neoplatí vyčkávať. Tempo rastu cien totiž nespomalilo ani počas koronakrízy, naopak.

3-izbový byt v časti Sásová

Jedna z najaktuálnejších ponúk sa týka 3-izbového bytu v časti Sásová, konkrétne na Magurskej ulici. Byt, ktorý prešiel v roku 2013 rekonštrukciou, ponúka aj po siedmich rokoch moderný dizajn za sumu 125-tisíc eur. Byt je slnečný a teplý, s nádherným výhľadom a nachádza sa v tichej lokalite blízko prírody. V jeho blízkosti je aj niekoľko detských ihrísk, čo by mohlo poskytnúť výborné zázemie pre rodiny s deťmi.

Veľkou devízou počas horúcich letných dní môže byť klimatizácia a vďaka spomínanej rozsiahlej rekonštrukcii je byt obývateľný bez nutnosti ďalšej väčšej investície! Úžitkovú plochu tvorí niečo vyše 70 m² a je orientovaná na 2 svetové strany: juhovýchod (kuchyňa s loggiou, obývacia izba) a severozápad (2 izby). Viac o tejto inzertnej ponuke sa dočítate v inzeráte na bbonline.sk/reality.

Rodinný dom v centre mesta na ulici Lazovná

Veľkú pozornosť upútal rodinný dom na ulici Lazovná, v historickom centre mesta Banská Bystrica.  Ide o dvojpodlažnú nehnuteľnosť, ktorá sa skladá z podkrovia a prízemia. Obývateľné je v súčasnej dobe len prízemie domu s úžitkovou plochou 130 m². Dom prešiel čiastočnou rekonštrukciou, v rámci ktorej boli urobené rozvody elektriny, plastové okná, laminátové podlahy, toaleta a kúpeľňa.

Ide o nehnuteľnosť, ktorá by po investícií nového majiteľa mohla byť využitá na vybudovanie mestských bytov, či apartmánov. Podkrovnú časť je možné vyvýšiť, vďaka čomu by sa z nej mohlo stať plnohodnotné obytné podlažie. Aktuálna cena je 170-tisíc eur. Viac o tejto inzertnej ponuke sa dočítate v inzeráte na bbonline.sk/reality.

Priestranný 3-izbový byt v príjemnej lokalite na ulici Wolkerova

V ponuke je aj ďalší 3-izbový byt, tentokrát na sídlisku Fončorda. Wolkerova ulica sa považuje za jednu z ulíc s výbornou dostupnosťou k centru mesta Banská Bystrica. Byt sa nachádza v tehlovom bytovom dome, obklopenom zeleným dvorom vo vnútrobloku.

Celková výmera podlahovej plochy bytu je 82 m² a nachádza sa na 1. poschodí. V roku 2009 prešiel čiastočnou rekonštrukciou, v rámci ktorej boli robené podlahy, jadro a rozvody elektriny. Rekonštrukciou prešiel aj bytový dom, ktorého súčasťou je ponúkaný byt s cenou 149-tisíc eur. V rámci nej prebehlo zateplenie, nová fasáda, strešná krytina, výmena okien na spoločných priestoroch a pivniciach, nové rozvody elektriny, vody, kanalizácie a médií (optický kábel). Viac o tejto inzertnej ponuke sa dočítate v inzeráte na bbonline.sk/reality.

Ďalšie aktuálne ponuky nájdete v sekcii Reality v Banskej Bystrici.

Na portáli BBonline.sk nájdete aj desiatky aktuálnych pracovných ponúk v Banskej Bystrici.