Dopyt po nehnuteľnostiach v Banskej Bystrici dlhodobo prevyšuje ponuku a zaujímavé byty či domy tak v ponukách nezostávajú dlho. Na portáli BBonline.sk preto poskytujeme priestor pre ich prezentáciu.

Inzertné podstránky BBonline.sk sa tešia veľkej obľube a mesačne majú desaťtisíce zobrazení. Aby vám naše inzeráty neušli, pravidelne vyberáme tie najzaujímavejšie do krátkeho prehľadu. Nasledujúce reality nás v uplynulých dňoch zaujali najviac.

Navyše, ceny bytov v Banskej Bystrici naďalej rýchlo rastú, a tak sa s kúpou nehnuteľnosti neoplatí vyčkávať. Tempo rastu cien totiž nespomalilo ani počas koronakrízy, naopak.

1-izbový byt na Uhlisku

Začiatkom mája pribudol do ponuky nehnuteľností  1-izbový byt v Banskej Bystrici na sídlisku Uhlisko. Byt sa nachádza na zvýšenom prízemí, je orientovaný na západnú stranu. Celková výmera podlahovej plochy bytu s pivnicou je 32,50 m². Byt pozostáva z jednej obytnej miestnosti a príslušenstva. Príslušenstvo bytu tvorí kuchyňa, chodba, kúpeľňa s WC, vonkajšia komora a pivnica. Byt je čiastočne zrekonštruovaný. Kúpeľňa je murovaná, je v nej sprchový kút, WC a umývadlo. Okná sú plastové. Za bytovým domom vo dvore sa nachádzajú parkovacie miesta, parkovacie miesto sa dá odkúpiť do osobného vlastníctva.

Nehnuteľnosť sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite neďaleko centra mesta. Je tu dobrá občianska vybavenosť, v blízkosti sa nachádza nákupné stredisko, zdravotné stredisko, základná škola, škôlka a reštaurácia a tiež zastávka MHD. Cesta do centra mesta pešo trvá do 5 minút. Jeho cena je 120-tisíc eur a viac o tejto ponuke sa dočítate na bbonline.sk/reality.

3-izbový byt s terasou v novostavbe v Sásovej

V najnovšej ponuke je k dispozícii priestranný 3-izbový byt v novostavbe rezidencie Ďatelinky, v meste Banská Bystrica. Celková plocha bytu je 86,15 m². K bytu patrí vlastné parkovacie státie v areáli rezidencie. Byt so slnečnou terasou situovanou na juhovýchod sa nachádza na 1. nadzemnom podlaží. Zariadenie v byte je nové. Podlahy v byte sú laminátové a v kúpeľni je dlažba. Nehnuteľnosť má výbornú dispozíciu. Dve obytné izby, samostatná toaleta, kúpeľňa so sprchovým kútom, obývacia izba s kuchyňou a jedálenským kútom, terasa. Kuchynský kút je zariadený kuchynskou linkou vrátane zabudovaných elektrospotrebičov.

Areál bytového domu je pod kamerovým systémom. V dome sa tiež nachádzajú detské jasle a spoločný dvor disponuje posedením pod altánkom a zelenou plochou vyhradenou na voľný čas. Občianska vybavenosť v mestskej časti Sásová je výborná, školy, škôlky, potraviny, obchody, pošta, kaviarne, reštaurácie a ďalšie široké služby v centre mesta Banská Bystrica. Jeho cena je 279-tisíc eur a viac o tejto ponuke nájdete na bbonline.sk/reality.

Rodinný dom s terasou v časti Rakytovce

V najaktuálnejšej ponuke je k dispozícii aj rodinný dom v Banskej Bystrici (časť Rakytovce) s dobrou dostupnosťou do centra mesta. Ide o jednopodlažnú drevostavbu typu Bungalov s pozemkom v rozmere 617 m², pričom celková plocha nehnuteľnosti je 154 m². Úžitková plocha domu je 87,80 m². Nachádza sa tu vstupná hala – zádverie, samostatná toaleta, chodba, obývacia izba s kuchyňou s výstupom na slnečnú terasu, kúpeľňa s WC, špajza, technická miestnosť, spálňa a dve nepriechodné izby. Novostavba bola skolaudovaná v roku 2014 je vykurovaná podlahovým kúrením a ohrev teplej vody je zabezpečený slnečnými kolektormi. V obývacej izbe sa tiež nachádza krbová pec na drevo.

Konštrukcia nehnuteľnosti je drevená, základy domu sú železobetónové s hydroizoláciou. Dom je zateplený. Strešná krytina je betónová BRAMAC a strecha je sedlová. Na streche sú umiestnené slnečné kolektory. Vodovod aj kanalizácia sú obecné. Na dvore za múrom je inštalovaná nádoba na zber dažďovej vody vo veľkosti 7m3, ktorá je využívaná na polievanie. Nehnuteľnosť disponuje slnečnou terasou orientovanou na západ, dvorom s rovinatým pozemkom, na ktorom sa nachádza Pizza pec a dvoma exteriérovými parkovacími státiami pred domom. Dom je oplotený okrasnými betónovými tvárnicami s kovanou výplňou. Brána do dvora je elektrická. Na dvore je položená zámková dlažba. Jeho cena je 399-tisíc eur a viac o tejto ponuke nájdete na bbonline.sk/reality.

Ďalšie aktuálne ponuky nájdete v sekcii Reality v Banskej Bystrici.

Na portáli BBonline.sk nájdete aj desiatky aktuálnych pracovných ponúk v Banskej Bystrici.