Vývoj situácie na realitnom trhu na Slovensku i v Banskej Bystrici sa síce nedá porovnať so situáciou spred dvoch rokov, avšak pokles cien nehnuteľností sa zjavne zastavil. Navyše, ponuka nových bytov zostala značne obmedzená a odborníci už naopak v tomto roku opäť predpokladajú rast cien.

Zlaté pravidlo realitného trhu hovorí, že nehnuteľnosť si máme kúpiť vtedy, keď ju práve potrebujeme. A čo vy? Zvažujete aktuálne kúpu nového bytu, domu či stavebného pozemku? Alebo sa len zaujímate o vývoj na trhu?

Vybrali sme pre vás niekoľko aktuálnych zaujímavých ponúk z nášho webu bbonline.sk/reality.

Takmer 90 metrov štvorcových v novostavbe v širšom centre mesta

Svetlý byt so solídnou výmerou a zaujímavou polohou na Dlhej ulici v mestskej časti Radvaň má k dispozícii dva balkóny s výhľadom na Urpín a navyše aj pivnicu v suteréne domu. Ponúka modernú dispozíciu so vstupnou chodbou, kúpeľnou a samostatnou toaletou. Ďalej je k dispozícii vybavená kuchyňa s kuchynským kútom a špajzou, spálňa a priestranná obývacia izba. Tá ponúka možnosť rozdelenia na dve plnohodnotné izby. S ohľadom na výmeru navyše zaujme cenovka bytu určená na 189-tisíc eur.

Ďalšie informácie o tejto ponuke nájdete v konkrétnom inzeráte na bbonline.sk/reality.

Vyše 65 metrov štvorcových na Mládežníckej ulici

Od novostavby sa presunieme aj do staršieho panelového domu na Mládežníckej ulici na Fončorde, kde nájdeme nemenej zaujímavú ponuku v podobe prerobeného trojizbového bytu. Ten má k dispozícii niečo málo cez 65 metrov štvorcových s tromi obytnými izbami, kuchyňou prepojenou otvorom s obývacou izbou. K dispozícii je ďalej kúpeľňa spojená s toaletou a tiež balkón a pivnica. Pri rekonštrukcii z roku 2017 bola navyše kompletne vymenená elektroinštalácia.

Byt sa nachádza na 6 z 10 poschodí zatepleného bytového domu a aktuálne sa predáva za 149-tisíc eur. Ďalšie informácie o ponuke nájdete tu…

Trojizbový byt na Belvederi s orientáciou na dve svetové strany

Na záver dnešného výberu poďme aj do vyšších cenových relácií vo vychytenej lokalite Belveder. Tam nájdeme trojizbový byt so zasklenou loggiou zaručujúcou súkromie. Byt ponúka z chodby prístupné dve nepriechodné izby, ďalej obývaciu izbu spojenú s kuchyňou a kúpeľnu a samostatné WC na 78 metroch štvorcových a ďalších 16 metrov štvorcových ponúka spomínaná loggia. Byt je umiestnený na 4. poschodí s orientáciou na dve svetové strany.

Cena bytu je určená na 250-tisíc eur. Prípadné parkovacie miesto je k bytu možné zakúpiť za ďalších 25-tisíc eur. Detaily ponuky nájdete v konkrétnom inzeráte.

Ďalšie aktuálne ponuky nájdete v sekcii Reality v Banskej Bystrici.