Realitný trh sa po dlhom období slabej ponuky začína meniť. Zhoršujúca sa ekonomická situácia aj na trh v Banskej Bystrici uvoľňuje zaujímavé množstvo nehnuteľností, avšak pri stále vysokých cenách.

Inzertné podstránky BBonline.sk sa tešia veľkej obľube a mesačne majú desaťtisíce zobrazení. Aby vám naše inzeráty neušli a získali ste prehľad o aktuálnych ponukách, pravidelne vyberáme tie najzaujímavejšie do krátkeho prehľadu. Nasledujúce reality nás v uplynulých dňoch zaujali najviac.

Tempo rastu cien nehnuteľností síce možno spomalilo a voľných bytov či domov je v ponuke viac než v predošlom roku, uloviť tú svoju je však stále náročné. Majte preto prehľad aj vďaka webu bbonline.sk/reality.

Rodinný dom v Badíne

V aktuálnej ponuke dostupných nehnuteľností je na predaj veľký rodinný, trojpodlažný dom v obci Badín pri Banskej Bystrici. Na prízemí sa nachádza vstupná chodba, 2 izby, technická miestnosť, pivnica. Na 1. poschodí sa nachádzajú 3 izby, kuchyňa so špajzou , vstupná chodba a loggia a na 2. poschodí sa nachádzajú taktiež 3 izby, samostatná kuchyňa, špajza, vstupná chodba a balkón s loggiou. Dom je vo veľmi dobrom technickom stave. Okná boli vymenené za nové plastové v časti s izolačným dvojsklom a v časti domu s izolačným trojsklom. Rozvody elektrickej energie sú v trubkách z medených káblov, vykurovanie bolo zrekonštruované v roku 2020, pričom plynový vykurovací kotol bol vymenený za nový v roku 2018. Jeho cena je 320-tisíc eur a viac o tejto ponuke nájdete na bbonline.sk/reality.

3-izbový byt v pôvodnom stave na Fončorde

Na predaj je aj priestranný 3-izbový byt s balkónom, vo vyhľadávanej časti mesta Banská Bystrica, na ulici Družby. Celková výmera podlahovej plochy bytu je 61,3 m². Byt sa nachádza na 2. poschodí a pozostáva z chodby, kuchyne, obývacej izby z výstupom na balkón, spálne, izby, kúpeľne a samostatnej toalety. Vykurovanie a ohrev teplej vody sú zabezpečované ústredným kúrením. Nehnuteľnosť sa predáva v pôvodnom stave, čo vytvára príležitosť na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv. Rozvody v byte sú pôvodné. Okná v nehnuteľnosti sú plastové. Obývacia izba, kuchyňa a lodžia sú orientované na východ a obe izby na sever. Cena je aktuálne na úrovni necelých 170-tisíc a záujemcovia sa môžu dozvedieť viac na bbonline.sk/reality.

4-izbový byt v Radvani

Medzi ponukou nehnuteľností na predaj je aj štvorizbový byt na najvyššom podlaží na Kalinčiakovej ulici v Radvani, ktorý vznikol z pôvodne trojizbového bytu, predelením veľkej izby na dve menšie. Podlahová plocha bytu je 83m². Byt bol čiastočne zrekonštruovaný, podlahy v izbách boli vymenené za plávajúce, bytové jadro bolo zmodernizované, pôvodné okná boli vymenené za plastové. V celom byte boli vyhotovené nové stierky. Byt sa nachádza vo veľmi príjemnej lokalite kde je v blízkosti materská škola, základná škola, COOP Jednota ale aj Tesco, pošta, detské ihrisko, ale aj zdravotné stredisko Novamed. Jeho cena je 180-tisíc eur a viac o tejto ponuke sa dočítate na bbonline.sk/reality.

Ďalšie aktuálne ponuky nájdete v sekcii Reality v Banskej Bystrici.

Na portáli BBonline.sk nájdete aj desiatky aktuálnych pracovných ponúk v Banskej Bystrici.