Realitný trh sa po dlhom období slabej ponuky začína meniť. Zhoršujúca sa ekonomická situácia aj na trh v Banskej Bystrici uvoľňuje zaujímavé množstvo nehnuteľností, avšak pri stále vysokých cenách.

Inzertné podstránky BBonline.sk sa tešia veľkej obľube a mesačne majú desaťtisíce zobrazení. Aby vám naše inzeráty neušli a získali ste prehľad o aktuálnych ponukách, pravidelne vyberáme tie najzaujímavejšie do krátkeho prehľadu. Nasledujúce reality nás v uplynulých dňoch zaujali najviac.

Tempo rastu cien nehnuteľností síce možno spomalilo a voľných bytov či domov je v ponuke viac než v predošlom roku, uloviť tú svoju je však stále náročné. Majte preto prehľad aj vďaka webu bbonline.sk/reality.

2-izbový byt na Triede SNP

Potrebujete sa čo najskôr presťahovať a nemáte čas, ani chuť na prerábku? V tom prípade máte možnosť kúpy dvojizbového bytu, ktorý sa nachádza v širšom centre mesta na Triede SNP. Nehnuteľnosť sa nachádza na štvrtom poschodí zatepleného bytového domu, bez výťahu. Byt s rozlohou 59,9 m² pozostáva z priestrannej chodby, dvoch obytných miestností, kuchyne, samostatnej kúpeľne a samostatnej toalety. Zároveň v ňom prebehla kompletná rekonštrukcia. Predáva sa čiastočne zariadený a prislúchajú k nemu dve pivnice, jedna latková a druhá murovaná. Výhodou tohto bytu je lokalita a kompletná občianska vybavenosť. O cene je možné jednať, nakoľko nie je pevne stanovená suma. Viac o tejto ponuke sa dočítate na bbonline.sk/reality.

3,5-izbový byt na ulici THK

V Banskej Bystrici, vo vyhľadávanej lokalite na ulici THK, je k dispozícii na predaj 3,5-izbový byt na 1. poschodí bytového domu. Byt bol čiastočne zrekonštruovaný vrátane dispozičných zmien. V rámci zmien bolo vyhotovené nové bytové jadro, v ktorom je umiestnený sprchovací kút, WC je samostatné. V byte bol vytvorený nový priestor pre kuchyňu, vedľa ktorej sa nachádza špajza. Okrem toho bol vyhotovený nový rozvod elektrickej energie v kúpeľni a v kuchyni, ostatné rozvody sú pôvodné. Pôvodné okná boli vymenené za nové plastové. Bytový dom je zo všetkých strán zateplený a má taktiež novú strešnú krytinu. Novovyhotovený je aj výťah. Vykurovanie je riešené z vlastnej plynovej kotolne. Jeho cena je 199-tisíc eur a viac o tejto ponuke nájdete na bbonline.sk/reality.

3-izbový byt na Fončorde

V najnovšej ponuke sa na predaj ocitol aj trojizbový byt na Okružnej ulici, na sídlisku Fončorda v Banskej Bystrici. Byt je takmer v pôvodnom, ale veľmi zachovalom stave. Podlahová plocha bytu je 66 m² a nachádza sa na 5. poschodí v bytovom dome vo veľmi príjemnom prostredí, s blízkosťou kompletnej občianskej vybavenosti. Veľkou výhodou je skutočnosť, že sa nachádza v zateplenom dome s novou strešnou krytinou a má vymenené vodovodné stupačky, aj kanalizačné odpady. Ak sa rozhodnete zrekonštruovať kúpeľňu s WC, nestane sa že Vám ich o rok rozbúrajú. V byte boli vymenené pôvodné okná za nové plastové, bytové jadro je je pôvodné umakartové. Jeho cena je 170-tisíc eur a viac o tejto ponuke sa dočítate na bbonline.sk/reality.

Ďalšie aktuálne ponuky nájdete v sekcii Reality v Banskej Bystrici.

Na portáli BBonline.sk nájdete aj desiatky aktuálnych pracovných ponúk v Banskej Bystrici.