Aj v tomto týždni nás na banskobystrickom amfiteátri čaká bohatý program, v ktorom nájdeme aj tri premietania Letného kina na amfiteátri.

Keďže v nedeľu sa na amfiteátri Paľa Bielika konal Vojenský LetoFest, klasická nedeľa s Quentinom sa uskutoční v pondelok. Tentokrát sa diváci môžu tešiť na piaty film Tarantina – Grindhouse: Auto zabijak. V utorok sa môžeme tešiť na predpremiéru českej komédie Známi neznámi. V stredu sa uskutoční festival Hory a mesto na Amfiku vol. 2. Od štvrtka do nedele zas bude banskobystrický amfiteáter patriť Folklórnej Bystrici. Premietať sa bude opäť v nedeľu večer, kedy je na programe ďalšia tarantinovka – Nehanební bastardi. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1 000.

GRINDHOUSE: AUTO ZABIJAK (Death Proof) – „Nedeľa“ s Quentinom

v pondelok 2. augusta o 21.00 h

USA, 2007, 87 min, Quentin Tarantino

Kurt Russell ako vraždiaci maniak za volantom nepozná zľutovanie. Jungle Julia, najlepšia DJ v meste, sa dnes chystá to parádne roztočiť s dvomi kamarátkami. Sexy trojka vyráža na záťah a priťahuje pohľadu okoloidúcich ako magnet. Medzi chlapíkmi, ktorí na ne slintavo civia, je aj kaskadér Mike. Rebel pokrytý jazvami sleduje dámsku jazdu spoza volantu svojho auta, ktoré sa stáva v jeho rukách rýchlou zbraňou…

Quentin Tarantino týmto dielom (ktoré je súčasťou dvojdielneho titulu Grindouse spolu s filmom Planéta Teror od režiséra Roberta Rodrigueza) vzdáva poctu tzv. „grindhouse“ scéne – dnes už neexistujúcim americkým kinám s nízkym vstupným, so zameraním na lacnú produkciu umelecky nie príliš náročných filmov 70. a 80. rokov 20. storočia ukazujúcich hlavne jednoduchých hrdinov bezduchý dej auto-naháňačiek. Film obsahuje množstvo odkazov a zámerných technických chýb tak typických pre „grindhouse“ filmy.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

ZNÁMI NEZNÁMI – Predpremiéra

v utorok 3. augusta o 21.00 h

Česko / Slovensko, 2021, 95 min, Zuzana Marianková

Sladko horká komédia o partii českých a slovenských priateľov, ktorí sa schádzajú v pražskom byte, aby oslávili príchod Nového roku. Poznajú sa už dlho a aj toto stretnutie by sa nieslo v duchu klasickej silvestrovskej oslavy, keby… Keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad: dať mobilné telefóny na stôl a nahlas zdieľať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…? Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12

NEHANEBNÍ BASTARDI (Inglourious Basterds) – Nedeľa s Quentinom

v nedeľu 8. augusta o 21.00 h

USA, 2009, 153 min, Quentin Tarantino

Začiatok Nehanebných bastardov zastihuje Shosannu Dreyfus v Nemcami okupovanom Francúzsku, kde pred jej očami nacistický dôstojník Hans Landa vyvraždil jej rodinu. Shosanne sa podarilo uniknúť do Paríža s ukrýva sa tu pod novou identitou majiteľky a prevádzkovateľky kina. Na inom mieste v Európe sa pod vedením poručíka Alda Rainea formuje skupina židovských vojakov s cieľom nemilosrdne pomstiť činy nacistov a šíriť medzi nimi strach. K Aldovym „Bastardom“, ako sa sami nazývajú, sa pridáva i nemecká herečka a britská tajná agentka Bridget Von Hammersmark, ktorá má za úlohu zvrhnúť vrchných predstaviteľov Tretej ríše. V šere premietacej kabíny zatiaľ Shosanna kuje vlastný plán odplaty…

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

Informácie o jednotlivých podujatiach nájdete aj na facebookovej stránke Letného kina na amfiteátri.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.