Aj v tomto týždni sa môžeme tešiť na pestrú filmovú ponuku v rámci Letného kina na amfiteátri, ktoré bude premietať od pondelka do piatku.

Týždeň na amfíku odštartuje hororový pondelok s pokračovaním Muža v temnote. Dávku humoru prinesie v utorok francúzska komédia Na palubu!. V stredu sa bude na amfiteátri Paľa Bielika premietať česko-slovenská filmová novinka Utekajme, už ide!. Vo štvrtok sa môžeme tešiť na premiéru ďalšej komédie Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Tohtotýždňový program Letného kina na amfiteátri zakončí piatkové premietanie romantického sci-fi trileru Reminiscene. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1 000.

MUŽ V TEMNOTE 2 – Hororový pondelok

v pondelok 23. augusta o 20.30 h

USA, 2021, 90 min, Rodo Sayagues

Pokračovanie úspešného hororu sa odohráva niekoľko rokov po násilnom vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v ústraní, kým ho nedobehnú hriechy z minulosti.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 18
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

NA PALUBU! – Artový utorok

v utorok 24. augusta o 20.30 h

Francúzsko, 2020, 95 min, Guillaume Brac

Mala to byť jednorazová spolujazda, ale všetko sa skomplikovalo už v Paríži, kde namiesto očakávaných slečien obsadili sedadlá Edouardovho auta zavalitý dobrák Chérif a zhovorčivý frajer Félix… Úzkostlivý mamičkin maznáčik sa za volantom stáva pasažierom Félixovho romantického nápadu prekvapiť na vidieku dievča, s ktorým prežil krátky letný románik. Trio symbolicky stroskotá v idylických kulisách divokej rieky a prázdninového kempu na juhu Francúzska.

Vo filme Guillaumea Braca sa vtipne prelínajú prvky buddy komédie a neokázalej civilnosti klasika francúzskej novej vlny Erica Rohmera. Poetický film Na palubu! rozpráva o sile nečakaného priateľstva, plachých romanciach a bolestivých ranách, ktoré sa v žiary horúceho leta buď rýchlo zahoja, alebo už nikdy nezmiznú; o čase dospievania, keď je všetko zdanlivo len akože, ale v skutočnosti je to naozaj.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.

UTEKAJME, UŽ IDE! – Premiéra

v stredu 25. augusta o 20.30 h

Česko a Slovensko, 1986, 88 min, Dušan Rapoš

Komédia o ľudskom šťastí, indickej mágii a manželskej nevere. Syslovci bývajú s dvoma malými deťmi v jednoizbovom byte na sídlisku. Jedného dňa im náhoda ponúkne riešenie – luxusný byt tajomného suseda, ktorý býva často na cestách. Táto situácia spustí kolotoč bizarných udalostí.

Film bude uvádzaný z pôvodnej 35mm filmovej kópie.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 7

PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL – Premiéra

vo štvrtok 26. augusta o 20.30 h

Česko, 2020, 118 min, Patrik Hartl

Prvok, Šampón, Tečka a Karel sú dlhoroční kamaráti v strednom veku, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Je možné riešiť krízu stredného veku provokatívnou hrou s takmer nesplniteľnými úlohami? Ako štyridsiatnik zistí, či je naozajstný chlap? Ako zabráni korózii svojich ideálov, rozplynutiu snov a scvrkávaniu semenníkov?

Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa pokúsia nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu kravinu ako zamlada. Alebo aspoň odvahu hovoriť za všetkých okolností to, čo si naozaj myslia. Kto splní úlohu, nie je „sráč“…

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12

REMINISCENCE – Premiéra

v piatok 27. augusta o 20.30 h

USA, 2021, 148 min, Lisa Joy

Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson).

Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku – ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete?

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

Informácie o jednotlivých podujatiach nájdete aj na facebookovej stránke Letného kina na amfiteátri.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.