Teplé letné večery si môžete spríjemniť aj sledovaním filmu pod holým nebom. Letné kino na amfiteátri ťahá už desiatu sezónu a v druhom júlovom týždni uvedie na svojom plátne tri snímky.

V utorok 9. júla sa na Amfiteátri Paľa Bielika predstaví nová talianska čiernobiela komédia Aj zajtra je deň. V piatok 12. júla je na programe premiéra americkej romantickej komédie Zober ma na Mesiac, v ktorej zahviezdi Scarlett Johansson a Channing Tatum. Po týždni, v sobotu 13. júla, máte ďalšiu možnosť pozrieť si na amfiku animák Ja, zloduch 4. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

AJ ZAJTRA JE DEŇ

v utorok 9. júla o 21.30 h

Taliansko, 2023, 118 min, r. Paola Cortellesi

Delia je manželka násilníckeho Ivana a matka troch detí. Manželka a matka. Toto sú role, ktoré ju definujú, a Delii to stačí. Je druhá polovica 40. rokov, a Rím, kde žije Delia so svojou rodinou, je zmietaný medzi dvoma pólmi – na jednej strane bieda, ktorá tu zostala po práve skončenej vojne, na druhej nový vietor prichádzajúcej liberalizácie.

Celá rodina je nadšená z blížiacich sa zásnub ich milovanej najstaršej dcéry Marcelly, ktorá dúfa, že sa rýchlo vydá za dobrého chlapca z buržoáznej triedy Giulia, a konečne sa zbaví svojej trápnej rodiny. Delia nechce nič viac, ako má, prijíma svoj osud tak, ako jej bol daný, a jediné, po čom túži, je dobré manželstvo pre svoju dcéru. Ale príchod tajomného listu jej dodá odvahu zahodiť vopred určené plány a predstaviť si lepšiu budúcnosť nielen pre Marcellu, ale aj pre seba a iné ženy.

Dĺžka podujatia: 118 minút
Rok výroby: 2023
Dátum lokálnej premiéry: 4.7.2024
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

ZOBER MA NA MESIAC

v piatok 12. júla o 21.30 h

USA, 2024, 132 min, r. Greg Berlanti

Kelly (Scarlett Johansson) je dravá newyorská marketérka a Cole (Channing Tatum) zase idealistický letový inžinier. Obaja pracujú na najväčšom vesmírnom projekte Apollo 11 – a neznášajú sa.

Kým Kelly má na starosti napraviť obraz NASA v očiach verejnosti a o detaily vesmírnej vedy sa nezaujíma, Coleova misia je dostať prvých ľudí bezpečne na Mesiac a späť a je mu jedno, že jeho astronauti sú väčšie hviezdy ako Beatles. Keď však spolu začnú tráviť viac času, zistia, že k sebe cítia viac, než boli pôvodne ochotní si priznať. Americká vláda má však vesmírnej misii pochybnosti, a tak Kelly dostane príkaz zinscenovať falošné pristátie. Dokedy sa podarí Kelly toto tajomstvo pred Coleom utajiť? A ako ovplyvní ich vzťah?

Dĺžka podujatia: 132 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 11.7.2024
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

JA, ZLODUCH 4

v sobotu 13. júla o 21.30 h

USA, 2024, 94 min, r. Chris Renaud, Patrick Delage

Čas sa nedá zastaviť a to platí aj pre zloducha Grua. Stal sa z neho starostlivý tatko a manžel a namiesto toho, aby vymýšľal geniálne zlodušské plány, sa snaží votrieť do priazne svojho malého syna Grua juniora. Ten má oveľa radšej svoju mamku Lucy a svojho otca permanentne privádza do zúrivosti.

Gru má však trochu hlbšie vrásky kvôli zloduchovi menom Maxime Le Mal, ktorý ho šikanoval na základnej škole. Ten práve utiekol z väzenie, kam sa dostal s Gruovou pomocou a zo všetkého najviac túži po pomste. A pretože Liga proti zloduchom to považuje za hrozbu najzlovestnejšieho druhu, zapíšu Grua s rodinou do programu na ochranu svedkov, čo znamená novú identitu a pokojný život na predmestí. Na zvýšenie ich ochrany päť dobrovoľníkov z radov Mimoňov absolvuje špeciálny program. Vybavia ich super-schopnosťami, aby mohli zasiahnuť v prípade ak sa Gruovo krytie odhalí.

Ambiciózny plán má samozrejme muchy gigantických rozmerov. Super- Mimoni sú pochopiteľne super-magnetom na katastrofy všetkého druhu. A navyše v susednom dome býva tínedžerka, ktorá túži po kariére super-zloducha, Grua okamžite spozná a prinúti ho stať sa jej mentorom. Nezabúdajme ani na pomstychtivého Maxima, ktorý čaká na svoju príležitosť.

Dĺžka podujatia: 94 minút
Rok výroby: 2024
Dátum lokálnej premiéry: 4.7.2024
Vstupné v predpredaji: 6€
Vstupné na mieste: 7€ (len v hotovosti)
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v slovenskom dabingu.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Vstupenku zakúpenú v pokladni si uchovajte pre prípad, že by sa predstavenie neuskutočnilo či nedokončilo v dôsledku technického zlyhania, aby vám bolo vrátené vstupné. Letné kino na amfiteátri však nenesie zodpovednosť za zmenu počasia počas predstavenia, z tohto dôvodu teda nemá možnosť vrátiť vstupné z dôvodu nepriaznivého počasia po začatí predstavenia.